Nechte se svést chutí lahodných koktejlů

Koktejly patří k oblíbenému pití již od útlého mládí. Jako děti pijeme ovocné či mléčné koktejly bez alkoholu. Během dospělosti už také ty krapet ostřejší, kde nechybí alkohol. Tak jako existuje řada různých receptů na jídla, zaslouží si i koktejly svůj vlastní prostor.

Při míchání těchto nápojů je možné pustit uzdu své fantazii. Mohou nejen chutnat, ale lákat svým vzhledem. V dnešním článku vám přinášíme tři recepty, kterými zajisté nepohrdne žádná návštěva.

Ginger Star

Jde o koktejl velmi jednoduchý, ale pro svou nápaditost také velmi oblíbený. Servírovat jej můžete netradičně, klidně v zavařovací sklenici s brčkem. Tím získá na ještě větší originalitě. Potřebovat budete: 4 cl Rumu, 2 cl Pomerančového sirupu, Limetku krájenou na měsíčky, Zázvorovou limonádu.

Do skleničky nejdříve nasypeme led, poté zalijeme rumem, pomerančovým sirupem a trochou zázvorové limonády. Vše promícháme, ozdobíme limetkou a podáváme. Pokud nemáme limetku, použijeme ke zdobení pomeranč.

Grape River

Tento lehoučký koktejl ocení převážně dámy se stylem. Je znám již více než 200 let. Základní ingredience gin a tonik, se zároveň s bezinkovým sirupem stávají neotřelou variantou. Kombinace hořké a sladké chuti přináší jedinečný zážitek. S hroznovým vínem jde pak o osvěžující nápoj, který potěší nejeden mlsný jazýček. Připravte si 4 cl Ginu, 2 cl Bezinkového sirupu, 3 Kuličky hroznového vína.

Do skleničky vložíme kuličky hroznového vína a pomačkáme. Přidáme led a další ingredience. Promícháme lžíci a můžeme podávat.

Beton Bitter

Tento koktejl je variantou legendárního „betonu“. Kouzlo nápoje spočívá v přidání extra hořkého alkoholického bylinného likéru KV14, jenž nápoj obohatí o plnou chuť bylin a červeného vína. Na rozdíl od klasického betonu bývá tento koktejl servírován do vinné sklenice, takto působí zcela nevšedně. K přípravě potřebujeme: 4 cl Becherovky Original, 1 cl River Original Tonic, Aperitiv KV14.

Do skleničky na víno vložíme kostky ledu a nalijeme becherovku. Přidáme tonik a promícháme, zastříkneme aperitivem KV14. Do skleničky vložíme plátek citrónu, pomeranče nebo limetky.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte