Nefertiti – Mezinárodní módní festival 2016

Tento jedinečný festival si kladl za cíl sdružit lidi z celého světa. Ve starobylém městě Luxor se sjelo mnoho turistů, podnikatelů a módních nadšenců. Tento úžasný a naprosto ojedinělý festival byl prvním, který se uskutečnil mezi stěnami staroegyptského chrámu. Organizátorkou tohoto projektu byla Mona AL Mansouri. 

Tato událost vytvořila příležitost k posílení cestovního ruchu v Egyptě. Hlavním atributem bylo podpoření jeho kulturního rozvoje. Nefertiti International Fashion Festival inspiruje všechny lidi k tomu, aby pronikli do módy ve stylu „pharaonic“. Kde jinde se takováto akce zvýrazní lépe, než u samotných bran chrámu Luxor, jež proběhla v průběhu měsíce dubna 2016.

Poprvé v historii

Je to poprvé v historii, kdy se v kolébce civilizace uskutečnila tak velkolepá show. Jednalo se o největší módní akci středního východu a byl to vskutku velmi odvážný projekt. Všichni, kteří tuto show podpořili, šli do tohoto projektu s přesvědčením, že je potřeba dát světu odkaz, že Egypt je bezpečný a hladový po kultuře, ale zároveň je také potřeba dát světu odkaz, že neexistuje lepší jazyk než samotná kultura.

festival

Česká a Slovenská modelka v hlavní roli

Mona Mansouri tak ve své kolekci poslala světu odkaz: EGYPT – LOVE – PEACE – CIVILISATION a kdo jiný mohl takovéto poselství odreprezentovat lépe než česká modelka Queen of Tourism 2015 Lenka Josefiová. Mona Al Mansouri si však dala za cíl pojmout to opravdu velkolepě, a proto snad nikoho nepřekvapí, že celou show odstartovala World Bikini Model 2014 a best body od the World – World Super Model 2014 – Martina Stetiarova ze Slovenska.

Nefertiti - Mezinárodní módní festival 2016

JAY agency

Obě jmenované modelky zastupuje JAY agency pod vedením Ivany Sojkové, která byla zároveň spolupracovníkem této akce. Zajímavostí také je, že celou akci podpořila I samotná Sheikha Nura bint Hamad Al Khalifa z královské rodiny z Bahrajnu, která tuto událost podpořila i na tiskové konferenci. Celý program trval 3 dny.

Zdroj informací a fotografií: www.jay.sk


Řekněte ostatním, co si myslíte