Největší mýty o dětské stravě

Snad veškeré oblasti lidského života jsou opředeny mýty, které se vytvořily v průběhu staletí a které jsou postupně vyvráceny odborníky. Problém nastává, když ani odborníci pořádně nevědí, co tvrdí a rok co rok se točí jako korouhvička ve větru. Nejúrodnější mýtickou půdou se za poslední léta stala oblast stravování a hubnutí. Pojďme se podívat, jaké mýty kolují kolem dětské stravy.

Stravování je spjato s mnohými pravidly, o kterých nikdo neví, zdali je dodržovat či nikoli. Ale co děti? Rodiče své děti milují a sami od sebe by jim nedali nic, co by jim uškodilo, ale řídí-li se pravidly, o kterých se později zjistí, že vůbec nebyla správná, co nadělají?

Mléko na kosti

Nejtradičnějším mlékem u nás je mléko kravské. Bohužel se prokazuje, že s kravským mlékem toho moc nedokážete. Prokazuje se, že kravské mléko překyseluje organismus a zahleňuje. Největším paradoxem je, že kravské mléko naopak může kosti odvápňovat. Řešením je zmenšení dávek mléka či výměnou kravského mléka za ovčí nebo kozí.

Čisté vitamíny v podobě džusů

Ovocné džusy nejsou tak ovocné, jak by se mohlo zdát. Pravdou je, že obsahují velké množství jednoduchých cukrů, které se v těle dítěte mění na útrobní tuk obalující orgány.

Maso pro sílu

Nepřejídejte dítěte masem. Potravu skládejte z vyvážených surovin – maso, zelenina, ovoce i přílohy. Maso je těžce stravitelné a mít jej na oběd i na večeři není zdravé.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte