Několik úžasných tipů, jak využít citrón

Přinášíme opravdu úžasné tipy, jak využít citrón, malý nenápadný kousek ovoce, který všichni znají hlavně jako vitamíny překypující lék při chřipce a nachlazení. Věděli jste, že jeho účinky přináší víc, než zdravý krk a dny bez kašle a rýmy?

Obličej

Využijte citrón jako bojovníka proti suchým rtům. Pomažte své rty citrónovou šťávou než půjdete spát. Uvidíte, že ráno budou krásně hydratované.

Co se týče pleti, i s tou si poradí. Dokáže ji vyčistit a zbavit černých teček, a to i bez hrubých peelingů a drhnutí. Stačí nějakou dobu třít a masírovat plátek citónu na místech, která chcete vyčistit. Potom plátek na pleti můžete klidně nechat a jít relaxovat. Po deseti minutách opláchněte obličej.

Dalším benefitem citrónu je, že zmatní mastnou pleť. Pozor ale, pokud máte pleť suchou, vždy byste po výše popsaných krocích měli použít vysoce hydratační krém. 

Ruce

Pokud máte slabé nehty, či jsou zažloutlé nebo obojí, opět sáhněte po citrónu. Smíchejte šťávu jednoho citrónu se 2 lžícemi olivového oleje v menší mističce, do které následně ponořte své nehty a nechtě působit zhruba 10 minut. Pokud nemáte olivový olej, nezoufejte. Stačí citronem potřít nehty, hlavně pak poškozená místa, a nechat působit 15 minut.

Vlasová péče

Toto využití je jedno z nejznámějších: Zesvětlení vlasů! Kromě světlejšího tónu jím docílíte také lesku a menšího poškození. A pokud máte vlasy mastné, navíc vám zredukuje i maz vlasové pokožky. Není tento malý žlutý pomocník opravdu úžasný?

Jak na to: Pokud chcete vlasy posílit a zbavit jich mazu, vymačkejte šťávu z 2 velkých citrónů. Tu následně vmasírujte ke kořínkům vlasů, nechte působit asi čtvrt hodiny a poté umyjte běžným šampónem.

Pro zesvětlení šťávu aplikujte na celou délku vašich vlasů a jděte se klidně opalovat. Sluníčko se postará o zbytek.

Fotografie publikována se svolením franky242 Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte