Odpustit nevěru – ano nebo ne? 10 otázek, které vám pomůžou v rozhodování! 2. část

Nevěra je jeden z nejtěžších okamžiků, které vás ve vašem živote mohou potkat. Samozřejmě existují i mnohem horší situace, které vás stejně jako nevěra dokážou srazit až na úplné dno, ze kterého je cesta vzhůru mnohdy opravdu trnitá a bolestná. Zjištění, že vás ten druhý podvedl, jistě není nic příjemného. Nejdříve vás to skutečně raní, následně bolest vystřídá vztek a zlost, které se vzápětí opět promění v bolest, jež vás začne sžírat. Není to nic jednoduchého a věřte, že to bolí vždycky. Nezáleží na tom, kdo koho podvedl. S nevěrou se potýkají ženy stejně jako muži. Většina lidí se po uklidnění začne pídit po otázce: Odpustit nebo neodpustit? Přenést se přes tuto skutečnost není jen jeden krok, ale běh na dlouhou trať. Možná v tuto chvíli řešíte stejný problém a sami sebe se ptáte, zda se přes to dokážete přenést, zda vám to za to stojí či zda na to máte dost sil. V minulém článku jsme vám přinesli první pětici otázek, jež vám mohou pomoci ven z tohoto bludného kruhu. Dnešní článek je pokračováním, na jehož konci už možná budete mít jasno…

 • Otázka č. 6: Mám dost sil?!

  Často se stává, že ačkoli člověk chce nevěru odpustit, nezbývají mu k tomu síly. Na vině může být cokoli – že se to nestalo poprvé, že se ve vašem vztahu zkrátka necítíte dobře, že už to mezi vámi léta neklape. Možná se cítíte unavení, vysílení a bez energie. A to je známka toho, že dál už se pravděpodobně nikdy nedostanete…

 • Otázka č. 7: Jak jsem na tom finančně?!

  Ačkoli se vám to ve chvíli, kdy jste přišli na nevěru vaší polovičky, může zdát hloupé, měli byste se zamyslet nad ryze praktickými věcmi. Kupříkladu byste měli mít jasno v tom, jak případný rozchod zamává s vaší finanční situací. Máte nějakou rezervu? Samozřejmě, že se to dá zvládnout i bez peněz, ale měli byste se připravit na fakt, že to najednou bude mnohem komplikovanější.

 • Otázka č. 8: Jak to zvládnou naše děti?!

  Obecně platí, že ve většině případů spolu dva lidé i přes nevěru zůstanou právě kvůli dětem. Pokud uvažujete o rozchodu/rozvodu, určitě byste na ně neměli zapomínat a brát v úvahu i fakt, jak se s touto situací vyrovnají. Stejně tak je třeba si uvědomit, jaký vliv to na ně bude mít, když s partnerem/partnerkou zůstanete.

 • Otázka č. 9: Proč šel/šla jinam?!

  Ačkoli vám to může být sebevíc nepříjemné, měli byste si připustit, že na nevěře vaší polovičky nejspíš máte nějaký svůj podíl. Proč? Přece moc dobře víte, že ve vztahu jste na všechno dva. Zamyslete se proto nad tím, zda bylo ve vašem vztahu všechno v pořádku a klapalo, jak mělo, nebo zda někde nebyly nějaké trhlinky, ze kterých se následně vyklubala tato nepříjemná propast.

 • Otázka č. 10: Zvládnu mu/jí odpustit?!

  Ačkoli se jedná o úplně poslední otázku, zároveň je ale ze všech ta úplně nejtěžší. Opravdu jste schopni mu/jí odpustit, přenést se přes jeho/její nevěru a už nikdy mu/jí nepřipomínat, že se to skutečně stalo? Protože jakmile jednou svolíte k odpuštění, nebudete to na něj/ni moci vytáhnout při každé hádce nebo kdykoli se vám to bude hodit! Stejně tak se zamyslete nad tím, zda při každém telefonu či příchozí SMSce vám v hlavě nevyskočí myšlenka: Neděje se to zase?!

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte