Opar. Mnoho lidí má tu čest a nepotřebují vysvětlovat, co to je. Možná ovšem někoho z vás ještě nenavštívil. Jde tedy o nepříjemnou infekci, která patří k těm nejrozšířenějším. Způsobena ji virem Herpes simplex, který se přenáší z člověka na člověka při tělesném kontaktu. Tento vir možná máte v těle, ani o tom nevíte. Nemusí se totiž na povrchu ukázat ihned. Mnohdy čeká, až tělo napadne chřipka, stres aj. Zbavit se bolestivého oparu lze poměrně těžko, ale nejlepší je začít jej likvidovat už při prvních známkách, jedině tak budete úspěšní!
Vždy připraveni
Mnozí, kteří mají s opary letitou zkušenost, mají v domácí lékárničce jistě nějakou mastičku z lékárny či od lékaře. Ti z vás, kteří však doma nic takového nemají, nemusí zoufat! Opar zvládnete i s věcmi, co máte běžně v domácnosti. Pomocníkem tedy může být zubní pasta, která umí opar vysušit a tak zbavit infekce. Dalším bojovníkem proti oparu je tea tree olejíček, který opět vysušuje, dezinfikuje, jen více štípe a pálí.
Opožděná léčba
Opar jste nepodchytili včas a teď nevíte, co s tím? Víme, jak hojení urychlit. Vyzkoušejte jablečný nebo vinný ocet. Oba z operu rychle vyženou infekci. V hojení oparu vám pomůžou také vitamíny, a to hlavně B12 nebo E, který podporuje hojení.
Je potřeba navštívit lékaře?
Pokud máte opar například jen v období zkoušek, lékař vám neporadí nic jiného, než nějakou léčivou mast nebo, jak jsme poradili my, kapsle s vitamíny. Vhodné je však zajít k lékaři ve chvíli, kdy vás opar trápí už po třetí v měsíci; samozřejmě neváhejte s návštěvou lékaře ani tehdy, trápí-li vás opar s dalšími příznaky – zvýšená teplota, únava, bolest a zduření uzlin.
Obrázek: pixabay.com