Pár triků pro hezké nožky

Ať je léto nebo zima, žena by měla pečovat o vzhled svých nohou. Ty jsou denně namáhány a nosí nás tam, kam si umaneme. Za jejich věrnou službu jim mnohé vděčíme a odměnit se můžeme právě péči, kterou jim věnujeme. Přinášíme vám pár tipů, jak pečovat o své nohy.

Pryč se zrohovatělou kůží

Relaxační a příjemnou koupel si můžete dopřát nejen pro relaxaci samotnou, ale rovněž z důvodu odstranění zrohovatělé kůže. Nechte své nohy ponořené do lázně obohacené minerální soli, která má za úkol změkčit ztvrdlou kůži. Tu pak pomocí pemzy lépe odstraníte. Po každé takové „pedikúře“ nezapomeňte nohy nakrémovat a namasírovat.

Nezapomínejte na pravidelnou depilaci

Hebké a oholené nohy jsou prostě základ. Ať už podstupujete depilaci voskem, epilačními pěnami nebo jste zvyklé si nohy holit, nezapomínejte na pravidelnost. Po každém holení i depilaci si opět ošetřete pudrem či krémem, abyste zabránila infekci a zarůstání chloupků.

Lakování nehtů

Je jedno, zda je léto nebo podzim. V létě jsou nohy více na očích a proto je úprava nehtů nutností, ale rovněž v chladném počasí nezapomínáme upravovat kůžičku i nehty. Po provedení pedikúry nezapomeňte nehty ošetřit alespoň výživným olejem. I během chladného počasí si lakujte nehty a nezanedbávejte tuto část. Pokud jste třeba více konzervativní, zvolte francouzskou manikúru.

Ozdobte své nožky pomocí šperků

Neostýchejte se dodat svůdnost i šmrnc svým nožkám pomocí šperku či bižuterie. Použít můžete prstýnek, pokud vám nevadí v těsné obuvi nebo použijte náramek. Nikdy nevíte, co se přihodí a mít neupravené nohy není zrovna hezká vizitka.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte