Peeling z domácích surovin

Peeling patří mezi velmi účinné hloubkové čištění pokožky.  Nedoporučuje se však provádět více než 2x během týdne. Peeling si můžete buď koupit v kterékoliv drogérii, nebo z domácích surovin zvládnout vyrobit sami. Společně se dnes podíváme na to, jak takový peeling vyrobit svépomoci.

Peeling z mletých mandlí

Dvě polévkové lžíce mletých mandlí smícháme s jedním bílkem a trochou teplé vody. Nejprve tuto směs vmasírujeme do pokožky a nechte působit 20 minut, poté si tvář opláchneme. V kombinaci s pleťovou maskou podporuje prokrvení kůže, aniž by docházelo k podráždění pokožky.

Peeling z mleté kávy

Do nějakého svého kosmetického přípravku na obličej: odličovací mléko, odličovací olej, přidáme zhruba jednu kávovou lžičku jemně namleté kávy. Čím více kávy použijeme, tím bude peeling důkladnější. Pro jemnou exfoliaci zvolíme naopak menší množství kávy. Namíchaný peeling si naneseme na obličej a jemně masírujeme pokožku. Pak vše opláchneme a použijeme další kosmetické přípravky, na které jsme zvyklí: denní nebo noční krém. Kofein, který je obsažený v kávových zrnech pomáhá účinně odstraňovat otoky! Tento peeling je vhodný na celé tělo, jako prevence proti celulitidě.

Peeling z kvasnic

Hodí se zejména pro mastný typ pleti s širokými póry. Čisté pivní kvasnice obsahují mimo důležitých minerálů také velké množství vitamínu B1. Smícháme v dlaních trochu pivních kvasnic s teplou vodou. Tuto směs naneseme krouživým pohyby na obličej a na závěr důkladně vlažnou vodou smyjeme.

Peeling z cukru

Neměl by se používat příliš často. Je vhodnější jako nouzové řešení, když nemáme nic jiného po ruce. Stejně tak, jako peeling z pecek meruněk a podobně. Jde o hrubší krystalky, které by při častějším používání mohly spíš uškodit. Krystalky cukru do pleti jemně vmasírujeme. Tímto dojde k odstranění mrtvých buněk a nežádoucích kožních šupinek.

Peeling z pšeničných otrub a vody

Tento peeling má zvlášť léčivý a čistící účinek. Pšeničné otruby dodávají  pokožce důležité vitamíny: B1, B2. Dvě polévkové lžíce pšeničných otrub smícháme s trochou vody a malými krouživými pohyby lehce vmasírujte do pokožky. Zhruba po pěti minutách obličej opláchneme pod proudem vody.

Fotografie publikována se svolením amenic181 Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte