Podle čeho vybírat chytrý telefon?

Chytré telefony válcují současnou dobu. Nabídka na trhu je více než pestrá a není se čemu divit, že stále více lidí touží po chytrém společníkovi. Možná o nákupu „inteligentního mobilu“ uvažujete i vy, ale nejste si jistí, jak při svém výběru správně postupovat. I zde se hodí zmínit jedno pravidlo „čím větší nabídka, tím složitější výběr“ a je tomu přesně tak. V dnešním článku vám prozradíme několik užitečných rad, které se vám při koupi chytrého telefonu jistě budou hodit. Ať už si nový mobil kupujete pro jeho funkce, design nebo velký displej, nenechte si následující řádky ujít!

Velikost displeje

Drtivá většina chytrých mobilních telefonu disponuje dostatečně velkým displejem. Díky tomu si na mobilu můžete přehrávat videa či prohlížet internet, aniž byste si museli jednotlivé stránky „rolovat“. Ještě než se rozhodnete pro konkrétní model, zajímejte se o jeho rozlišení. Zvláště chcete-li telefon využít k brouzdání po internetu, pak se vyhněte levnějším variantám, které neposkytují dostatečné rozlišení.

Operační systém

Operační systém je srdcem každého mobilního telefonu. Největší rozdíl mezi klasickým mobilním telefonem a novinkou v podobě chytrého telefonu spočívá právě v jeho softwaru. Zatímco u klasiky dostanete jednu výbavu, která bude neměnná, s chytrým telefonem budete mít jedinečnou příležitost stahovat do mobilu takové aplikace, které celkově promění prostředí v telefonu.

Ovládání

Skutečnost, jak se bude telefon v reálném životě ovládat, by pro váš výběr měla být klíčová. Volbu nového telefonu se tedy snažte přizpůsobit i tomu, co na něm nejčastěji budete dělat. Jestliže víte, že hodně SMSkujete, pak není na škodu zvážit mobilní telefon s klávesnicí. Psaní na dotykovém displeji se neostýchejte vyzkoušet už v prodejně.

Výbava

A teď se dostáváme k tomu nejpříjemnějšímu, tedy k výbavě. Chytré telefon už jsou natolik šikovné, že dokážou plnohodnotně nahradit MP3 přehrávač, rádio a mnohdy i digitální televizi. Dobré je se při výběru zaměřit na možnosti, které mobilní telefon nabízí a to zvláště v oblasti formátů, jež dokáže přehrávat.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte