Pohled z ptačí perspektivy díky balónu

Mezi adrenalinové zážitky patří kromě bungee jumpingu také let balónem. A právě ty se stávají čím dál oblíbenějšími, ať už jako nečekaný dar k narozeninám, výročí, někteří vyrazí do oblak pro skvělé fotografie nebo za letu v balonu uzavírají manželství. Mnoho lidí jej chtělo zkusit po zhlédnutí filmu Vratné lahve, kde byl s balónem záběr.

První balón

Byli to bratři Montgolfierové, kteří objevili první způsob, jak by se člověk mohl podívat na svět z ptačí perspektivy. U nás, v České republice, se vzduchoplavba rozvíjela vznikem továrny na horkovzdušné balony a vzducholodě v Brně.

Nepopsatelný zážitek

Jediné, co je k letu balonem potřeba, je dostatečně hezké počasí (částečně kvůli výhledu, ale hlavně kvůli bezpečnosti) s lehkým větříkem. Když jsou podmínky splněny, nic vám nebrání tomu, abyste se vydali do oblak užívat si klid, ticho a nádherný výhled. Sám Jan Smrčka, pilot společnosti Balony.cz, který přeplul v balónu po obloze kanál La Manche nebo Alpy, tvrdí, že ze vzduchu okolí získává jiný rozměr. Zážitek z letu se nedá příliš dobře popsat, to prostě musíte zažít.

Kolik to stojí?

Láká vás let balonem? Chtěli byste si jej pořídit k výročí? Počítejte tedy s investicí, která může zatížit vaši peněženku. Ceny letu se liší u různých prodejců, počítat však musíte u každého s několika tisíci korunami na osobu.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte