Posíláte Vánoční dárky vašim blízkým poštou? Zde je několik pravidel

Budete letos posílat Vánoční dárky rodině či přátelům žijícím daleko od vás poštou? Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám zaručí, že dorazí včas a hlavně vcelku.

Většinou putuje balíček na území ČR maximálně tři pracovní dny. Ovšem před Vánoci zažívají veškeré kurýrní služby vysoký nápor, proto se může tato doba protáhnout klidně na dva týdny. To znamená jediné, že dárky nemusí dorazit včas. Poslední týden před Vánoci se už posílání balíčků nedoporučuje. Jestliže nechcete, aby vašim blízkým dorazily třeba po Novém roce.

Prověřená přepravní služba je základ

V našich končinách lze vybírat z nějakých pěti hlavních přepravních služeb. Přičemž každá z nich má své plusy a mínusy. Nejlepší je držet se svých osobních předchozích zkušeností. Prozradit mnohé vám může i fakt, zda daná společnost nabízí expresní přepravu a případně za kolik – standardně se připlácí do 100 Kč.

Ale pozor, ani tento příplatek nezaručuje na 100%, že balíček bude doručen včas. Vybírat však lze i podle jiných kritérií.  Například jaká je cena obyčejné doporučené zásilky, reference zákazníků nebo podle toho, za kolik je nabízeno pojištění balíčku. To je vhodné sjednat především v případě, pokud posíláte drahý dárek (šperky apod.)

Kvalitně zabalený dárek

Pro to, aby dárek dorazil včas, můžete udělat pouze to, že jej odešlete s předstihem. Výsledek už však záleží na přepravci. Ovšem aby dárek dorazil vcelku, záleží také na vás. Není-li samotný dárek předán v pevné kartonové krabici s dvojitým dnem, může být jeho existence ohrožená. Do obyčejné krabice vkládejte pouze lehké a obyčejné dárky: plyšáky, oděvy apod. Mimo obyčejných kartonových krabic lze nechat krabice podle vašeho návrhu potisknout, případně designové kousky koupit již hotové. Budete-li posílat něco křehčího, nezapomeňte pořídit i fixační výplň z polystyrenové pěny, dřevitou vlnu, fixační fólie Mini Pak´r, Kartofix či Sizzlepak, který je vyroben z třívrstvého papíru a je tak stoprocentně recyklovatelný.

I přestože vás pravděpodobně proklamovaný předvánoční ruch a shon na pobočkách přepravních společností odrazuje, určitě s odesíláním dárků neváhejte. Jde o výtečnou alternativu, jak alespoň trochu vykompenzovat nepřítomnost u vzdálenějších příbuzných či přátel.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte