Poslední Hladové hry (ne)překvapily

Před sedmi lety vyšla první kniha trilogie od Suzanne Collins o hrách, které dělily i spojovaly obyvatele Panemu – bývalé Severní Ameriky. A teprve před třemi lety jsme se dočkali zfilmování této první části. A právě letos trilogie uzavřela celý děj posledním dílem – Hunger Games: Síla vzdoru 2. část.

Stručně

Nemá smysl psát detaily každého dílu této série, protože o ní jistě každý alespoň jednou slyšel. Knihy jsou stále velkým hitem u mladých lidí, ale i u těch starších. Ukázky filmů šly každý rok v televizi a všude ve městech byly obrovské plakáty s Jennifer Lawrence v životní velikosti. Ale stručně si děj přeci jen shrneme.

Poprvé

První díl nás seznámil se zemí Panem, která v sobě ukrývá dvanáct krajů. Prezident Snow každoročně pořádá hry s názvem Hunger Games (= Hladové hry). Každý z krajů do těchto her musí náhodně vybrat jednoho chlapce a jednu dívku. Ti poté bojují o svůj život. Všem bylo už od začátku jistě jasné, že do her půjde Katniss (Jennifer Lawrence). Nikdo asi ale nepředpokládal, že vyhraje s Peetou (Josh Hutcherson), miláčkem.

Podruhé

Protože poslední hry zamávaly pravidly, rozhodl prezident, že do následujících se vyberou vítězové her, které už proběhly v minulosti. Jak překvapivé, v aréně opět figuruje Katniss a Peeta. Opět bojují o život svůj i o životy toho druhého.

První část konce

Minulý rok přinesl velký šok, když Katniss pokořila „čtvrtohry“. Přežilo hned několik lidí, Kapitol, hlavní město Panemu se třásl strachy. Na světlo vyšli také lidé z třináctého kraje – o kterém se nevědělo, že vůbec existuje. Mračna nad prezidentem Snowem se začaly zatahovat.

Finále

Letošní rok měl přinést finále, na které fanoušci Hunger Games nikdy nezapomenou. Bylo to tak u Twilight, Harryho Pottera, Pána prstenů… Jenomže tvůrci Hunger Games se nemuseli obávat malé účasti fanoušků na posledním díle, a to jim nejspíš stouplo do hlavy. Finále si vyžádalo život několika blízkých přátel i rodiny Katniss, přineslo také nové velkolepé efekty. Celý děj byl ale velmi předvídatelný – od létajících balíčku před branami prezidentského domu až po poslední šíp, který Katniss věnovala jinému srdci, než měla.

Stojí to za to, ale…

Pokud chcete vědět více a udělat si vlastní názor, určitě stojí za to jít do kina nebo si koupit DVD a film zhlédnout. Pokud si chcete udělat iluzi o ději, že byl napínavý a nenechá vás chladnými, přečtěte si na internetu spoilery, které vás provedou dějem, a zbytek si raději domyslete.

Zdroj: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte