Potraviny pro krásnou pleť

Ve výčtu potravin existují i takové, které nejsou jen chutné a zdravé, ale mají rovněž blahodárné účinky na pleť. Jakmile zařadíte tyto potraviny do svého jídelníčku, pokožka vám za to poděkuje. Bude více hydratovaná, pružnější, hladší a svěží. V kombinaci se správnou péči o pokožku vás výsledky mile překvapí.

Lněná semínka

Lněná semínka obsahují omega-3 mastné kyseliny, které zabraňují tvorbě akné a komedonů (černé tečky). Budete-li pravidelně konzumovat lněná semínka, vaše pokožka bude svěží, čistá, hladká.

Slunečnicová semínka

Tato semínka obsahují množství vitamínu E, který patří k těm nejdůležitějším vitamínům pro pokožku. Přidávejte si semínka do salátů a kaší z ovesných vloček, do moučníků nebo je zkrátka jen tak zobejte.

Batáty

Batáty (sladké brambory) obsahují vitamíny A a C, jež jsou klíčové pro zářivou a zdravou pokožku. Vitamín C podporuje tvorbu kolagenu v pokožce a díky němu vypadá pleť mladistvě a svěže.

Modré a fialové ovoce

Konzumací hroznů, borůvek, ostružin a jiných druhů modrých a fialových plodů se vaše pokožka stane jemnější a budete ji chránit, protože zmiňované ovoce je plné antioxidantů. Pomáhají chránit pokožku poškozenou od slunce a jsou zdatnými ochránci proti rakovině kůže.

Hořká čokoláda

Navzdory všem povídačkám o čokoládě, patří ta hořká bezpochyby do zdravého jídelníčku – samozřejmě nic se nemá přehánět. Jeden až dva čtverečky hořké čokolády zažene chuť na sladké a navíc prospěje pokožce. Obsahuje látky, které hydratují pokožku a antioxidanty, které chrání před škodlivinami.

Rajčata

Rajčata obsahují lykopen, který má nemalé množství pozitivních účinků. Například zamezuje tvorbě nevzhledných pigmentových skvrn. Mimo to vyrovnávají pokožce pH hladinu, brání hromadění bakterií, odstraňují nečistoty, maz a odumřelé kožní buňky. Řadí se mezi významné antioxidanty, které chrání pokožku před útoky volných radikálů.

Obrázek: pixabay.com

 


Řekněte ostatním, co si myslíte