Povinné ručení – nevybírejte ho podle ceny!

Pokud plánujete pořízení nového vozu, jde s tím ruku v ruce i uzavření povinného ručení. Nelze jej nijak uspěchat, ani v případě pokud jej sjednáváte online. Dejte si čas a věnujte pozor zejména na nízké pojistné, za kterým se může skrývat několik podmínek, kvůli kterým v případě nehody zůstanete bez peněz.

Srovnávací portály

V dnešní moderní době je třeba ušetřit každý peníz a všechen čas, který je možné ušetřit. Proto je možné místo navštívení kamenné pobočky pojišťovny vyřídit vše online během několika minut. Dejte si však pozor, na kterém portálu sjednáte pojištění či povinné ručení.

Ing. Tomáš Voharčík, jednatel portálu Top-Pojištění.cz sám uvádí, že nikdy nic zákazníkům nechybí, preferují otevřené jednání, kterému bude dobře porozuměno. Ani na tomto portálu není tedy dobré vybírat podle nejnižší výše pojistného. Portál sám uvádí preference, dle kterých pojišťovnu vybírat. V případě jakýchkoliv dotazů je zde navíc zákaznická linka, kde mohou klienti vyřešit vše potřebné.

O Top-Pojištění.cz

Pojistný trh přivítal tento portál v roce 2005. Co se týče například cestovního pojištění, je tento portál jedničkou. Kromě něj zde můžete sjednat zmíněné povinné ručení nebo havarijní pojištění, pojištění domácnosti a rodinných domů. Možnosti se stále rozrůstají, protože přibývá klientela, a to rapidně.

Jak to celé probíhá

Nejdříve probíhá kalkulace cen, proto je potřeba na portál zadat údaje o vozidle a jeho majiteli. Zákazník má potom na výběr z několika partnerských pojišťoven – u každé je popis produktu a ceny. Poté, co si vybere zákazník pojišťovnu, přichází zadání registračních údajů důležitých pro uzavření smlouvy a nabízí se také možnost připojištění. Poté portál nabídne přehledný souhrn zadaných údajů. Až vše zákazník zkontroluje a odsouhlasí, údaje zpracuje pojišťovna a je vystavena písemná smlouva, kterou by měl klient obdržet do tří dnů. Dostane také pokyny pro zaslání platby.

Online povinné ručení a jeho výhody

Kromě toho, že zařízení povinného ručení přes portál Top-Pojištění.cz zabere pouze několik minut, během kterých nemusíte nikam chodit a stát dlouhé fronty, je zde výhoda výrazných slev, které zákazník online sjednáním získává. Mluvíme tak o standardních slevách za bonusy díky předešlým rokům bez nehody, ale také o 50% slevách na další služby.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte