Povinné ručení – strašák všech řidičů

Povinné ručení – již samotný název tohoto produktu vypovídá, že se jedná o pojištění povinné, bez kterého by žádný řidič neměl se svým autem vjet na komunikace. I přes skutečnost, že se jedná o povinnost, mnoho řidičů sjednání povinného ručení nepřikládá až takovou váhu, kterou by si zasloužilo – a to je chyba. Patříte i vy mezi ně? Pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vás přesvědčíme, že sjednání povinného ručení je nejen povinné, ale rozhodně i užitečné.

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení je produkt, jehož úkolem je pokrýt škody třetí osobě, jenž vzniknou vlivem dopravní nehody. Co to znamená? Pokud zaviníte dopravní nehodu a nebudete mít uzavřené povinné ručení, dostanete se do nepříjemných problémů – a to především po finanční stránce. Nejenže tak budete nuceni uhradit z vlastních financí celou škodu a opravu, ale je možné, že budete muset zaplatit i zdravotní výlohy, které mohou být mnohdy nepěkně vysoké. Z toho vyplývá, že povinné ručení pokryje výdaje nejen za škodu na majetku, ale i na zdraví.

Povinné ručení dle vašeho gusta

Z předchozího odstavce je zřejmé, že nemít povinné ručení je obrovský risk, který se vám může pořádně prodražit. Jestliže se vám na bankovním kontě ladem skladem povalují nevyužité miliony, pak vás výdaje spojené s dopravní nehodou pravděpodobně nezaskočí, ovšem patříte-li mezi obyčejné smrtelníky, pak je rozhodně na místě si povinné ručení sjednat a o jeho důležitosti ani na vteřinku nezapochybovat. Dobrou zprávou je, že povinné ručení není jen jedno. Nabídek je celá řada a vy si tak můžete sjednat přesně ten produkt, který vám bude po všech směrech plně vyhovovat.

Vyhněte se hrozícím pokutám

Pakliže sjednání povinného ručení vezmete na lehkou váhu a vůbec si jej nezřídíte, nejenže sami sebe vystavujete riziku velkých finančních výdajů v případě nehody, ale rovněž vám hrozí i nemalé pokuty. Málokdo totiž ví, že pokuty za nesjednané povinné ručení nabíhají každý den.

Fotografie publikována se svolením Fantasista FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte