Přepadla vás únava? 1. část

Těšili jste se z přicházejícího jara a z ničeho nic vás přepadla nepříjemná únava? Věřte, že v tomto období se s nedostatkem energie potýká drtivá většina z vás. Počasí si dělá, co si zamane a vy se tak musíte potýkat  s klimatickými změnami, jež mají neblahý vliv nejen na vaši fyzickou, ale i psychickou stránku. Trápí i vás návaly únavy a vyčerpání? Pak je na čase s tímto nechtěným stavem něco udělat a věřte, že s nedostatkem energie se dá bojovat, víte-li jak na to. Chcete-li znát užitečné fígle, jak zatočit s únavou, poradíme vám jak!

  • 1. Rozcvička po ránu dokáže divy

    Donutit vaše tělo cokoli po ránu dělat rozhodně není jednoduché. Chce to disciplínu, ale věřte, že výsledky určitě stojí za to! Nemusíte hned běhat maratony, při kterých byste doslova flusali plíce, bohatě stačí, když vaše tělo lehce rozproudíte. Ideální volbou je jóga. Tu ocení především ti, jež jsou leniví chodit do posilovny nebo se jim zkrátka nechce vyrazit do ulic za běháním. Patříte i vy mezi ně? Pak si dejte několik minut jógy, během které se vám zrychlí krevní oběh, protáhnete se a všechny vaše svaly se stanou pružnějšími. Stojí to za to, nemyslíte?

  • 2. Dopřejte si šálek čaje – minimálně 1x denně

    Jistě není žádným tajemstvím, že existují bylinky a koření, které jsou považovány za spolehlivé zdroje energie. Zvláště v nepříznivém počasí, kdy je venku jednou tak a podruhé onak, tyto pomocníky jistě oceníte. Každý den si proto udělejte čas na minimálně jeden šálek denně. Svou pozornost věnujte fenyklu, zázvoru, šípku a skořici.

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte