Proč používat pleťovou masku

Když si dívka, žena nanese pleťovou masku, největší radost z toho mají muži. Často o nás řeknou: „Co to máš zase na tváří? Vypadáš jak pomalovaný šašek“, a často se tomu smějí. Ale muži tohle nechápou. Každá žena chce vypadat krásně a to že si na obličej nanese barevnou, ale i bílou pleťovou masku, dělá jen pro svoje zdraví, zdravou pleť.

Proč se používá pleťová maska?

Pleťová maska se používá proto, aby dodala pleti cenné vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje. Regeneruje buňky, vyhlazuje vrásky, pleť je více pružnější, jemnější, mladší, méně se mastní a hlavně kůže lépe dýchá.

Jak vybrat pleťovou masku

Vybrat si pleťovou masku je někdy docela oříšek. Vzhledem k tomu, že na trhu existuje celá řada těchto kosmetických přípravků, které se liší buď vůní, barev, výrobce, ale i typu pleti, jejich výběr je o tom, že musíte vědět, jaký typ kůže máte. Často vám napoví vlasy. Máte-li mastné vlasy, tak i vaše pokožka se bude rychle a často mastnit. Zvolte tedy pleťovou masku pro mastnou plet a podobně. Dalším významným výběrem je výrobce. Moc dobře víme, že složení je někdy odlišné. Jedinou radou je, zakoupit několik typů pleťových masek a vyzkoušet. Časem sami přijdete na to, která značka je pro vás přijatelná.

Jak se nanáší pleťová maska

Vaše pleť musí být důkladně očištěna od make-upu, ale i mastnoty. K tomu se používají micelární vody, které čistí pleť do hloubky. Následně nanášíme pleťovou masku v tenších vrstvách a nechá se působit v průměru 20 minut. Rozhodně se nenanáší pleťová maska kolem očí a úst. Oči můžete zakrýt kulatými vatičkami, či kousky okurek. Po uplynutí doby regenerace, masku umýváme. Nikdy ne škrábeme, či nějak hrubě omýváme.

Rychlá pleťová maska

Chcete-li si vyrobit domácí pleťovou masku, zde je jeden zaručený recept. Vyšlehejte do pěny jeden bílek a opatrně do něho vmíchejte 1 až 2 lžíce pravého medu. Důkladně promíchejte a nanášejte na pleť.

Fotografie publikována se svolením od Stockimages Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte