Půjčit si na dovolenou?

Slovo půjčka zná snad každý, řekla bych i malé dítě. Půjčka je tedy něco, co si v danou chvíli vypůjčíme, ale musíme to na 100% vrátit. Buď s úroky, nebo bez.

Ono záleží, u koho si právě vypůjčíme. Nejčastější půjčkou jsou peníze. Bez nich se opravdu těžko žije a nastanou-li nečekané výdaje, tak co se má v dané chvíli udělat? Je to dosti těžké rozhodnutí, protože se musí zvážit fakt, zda-li máme na to, abychom to splácely a ne jenom lepily další a další díry. Navíc, s blížícím se létem, mnoho firem, které se zabývají financemi, právě nabízejí tuto atraktivní možnost získat navíc peníze, a tak si dopřát krásnou, prý levnou dovolenou.

Mám na to?

Obecně jsem toho názoru, že finanční půjčku by si měly půjčit ti lidé, kteří mají pravidelný příjem. Vím, že se to těžko povídá, to slovo pravidelně, ale je to svým způsobem jistota, že to dokážeme splatit. Ono se pak často stává, že se dostanete do začarovaného kruhu, ze kterého se těžko vychází. Dalším dobrým aspektem je to, vybrat si dobrou firmu. Moc dobře víte, že půjčit nám může snad kdokoliv, ale ty úroky? Ty jsou i 100% navíc.  A když si tohle uvědomíte, tak zjistíte, že na svou vyvolenou dovolenou byste jeli i 2 krát.

Místo dovolené

Máte-li dostatek financí na to, abyste si vybrali dovolenou, rozhodně byste měli nezapomínat i na zadní vrátka. Nečekané situace v cizině vás můžou nemile překvapit, a proto je dobré mít u sebe o něco vyšší finanční částku. Pokud jste si ale na dovolenou vypůjčili, je dobré si zvážit místo dovolené a také na jak dlouho. Každý si chce v létě odpočinout od běžných, ale i větších problémů, nabrat plno síly, a tak často vyrážíme k moři. Užíváme si krásy moře, přírody ale i slunečních paprsků, navštěvujeme obchodní domy a kupujeme si suvenýry. Ale je to opravdu potřeba? Odpočinout si můžete i někde u nás – například v pronajaté chatě, či malebném penzionu a můžete ušetřit nemalé peníze. Důkladně si tedy sepište seznam, kde a kolik co stojí a na tomto základě se rozhodněte. Ne na tom, že tam chcete jet a hotovo.

Fotografie publikována se svolením od Sura Nualpradid Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte