Půjčky – klady a zápory, které byste neměli opomíjet

Půjčky jsou v současné době daleko dostupnější, nežli jak tomu bývalo dříve. Hodně se na tom podepsala stále se rozšiřující nabídka bankovních i nebankovních produktů a skutečnost, že podmínky pro získání úvěru dokáže hravě splnit drtivá většina žadatelů. Nelze se proto divit zvyšujícímu se zájmu o půjčky – ať už bankovní nebo nebankovní.

S pomocí půjček můžete vyřešit nečekané problémy, ale rovněž se díky nim lze v případě vaší neopatrnosti do nepěkných problémů dostat. V dnešním článku si na půjčky blíže posvítíme a společně si představíme jejich klady i zápory. Jdete do toho s námi?

Půjčky – kdy vám mohou pomoci?

Jak již bylo řečeno v úvodu – půjčky představují více než pestrý sortiment, ve kterém si dokáže vybrat úplně každý. Obecně se půjčky dělí na bankovní a nebankovní. Zatímco u bankovních půjček jste konkrétní bankou pečlivě prověřováni a musíte dokázat svou bonitu splácet, nebankovní půjčky jsou v tomto ohledu mnohem benevolentnější a něco jako bonitu žadatele nevyžadují. Půjčka vám může pomoci v případě, kdy se ocitnete ve složité finanční situaci – objeví se před vámi výdaje navíc, do schránky vám přijde nedoplatek za elektřinu, porouchá se auto nebo spotřebič v domácnosti. Ano, v takovém případě lze s pomocí půjčky snadno zažehnat krizi.

Půjčky – kdy naopak mohou uškodit?

Zdá se vám, že jsou půjčky ideálním řešením, se kterým můžete jen získat? Pak věřte, že to není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Půjčky vám díky vaší neopatrnosti, zbrklosti nebo neuváženosti mohou i uškodit a dostat vás do dluhové pasti, ze které je cesta ven skutečně trnitá. Půjčky se nehodí pro splácení dluhů, i když si to mnoho lidí myslí a s jejich pomocí tzv. záplatují záplatu záplatou. Brát si novou půjčku na splacení staré půjčky rozhodně není řešení, ba naopak jen cesta do pekel. Nenechte se zlákat jejich snadnou dostupností, která má za následek nespočet zadlužených lidí.

Dvakrát měř, jednou řež!

Nabízí se otázka, zda je dobré brát půjčky v potaz, nebo raději zapomenout, že tu tato možnost financování vůbec existuje. Před každým sjednání půjčky si dobře rozmyslete, zda se vaše situace – ať už je jakákoli – nedá vyřešit nějakým jiným způsobem. Pakliže dospějete k názoru, že půjčka představuje jediné východisko, pak se snažte vybrat takovou, se kterou se příliš nezadlužíte a neuškodíte tak nejen sobě, ale i celé své rodině. Například pluspůjčka.cz umožňuje získat peníze do výše 4500 Kč – jakmile vrátíte vypůjčenou finanční částku v daném termínu, nezaplatíte na poplatcích ani korunu.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte