Rozchodové mýty, aneb věříte nesmyslům? 1. část

Rozchodu se minimálně jedenkrát za život nevyhne nikdo z vás. Pokaždé je to nepříjemná zkušenost, mnohdy hodně bolestivá, plná slz, výčitek i smutku, která dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího člověka. Jen málokdo si může s klidným srdcem říci, že ho nikdy nikdo neopustil a že ani on nebyl nucen někoho opustit – takových lidí je poskrovnu, jsou-li vůbec nějací. A co je zvláštní? Ačkoli s nimi máte nespočet zkušeností a jistě víte, co od této zkušenosti můžete očekávat, přesto spousta z vás věří nejrůznějším povídačkám, mýtům a polopravdám, které o rozchodu kolují. Víte, které to jsou a čemu byste rozhodně neměli věřit?

  • Z rozchodu se nejlépe vzpamatujete jen tehdy, když si okamžitě najdete náhradu!

    Tohle si myslí spousta lidí a spousta lidí podle této hlouposti bohužel i koná. Pravdou je, že jakmile se nedostanete z minulého vztahu, nebudete si schopni najít někoho jiného a pokud ano, nebude to upřímné – a to si onen náhradník či náhradnice rozhodně nezaslouží. V takové chvíli vám totiž slouží jen jako náplast na bolístku a ve finále jste to vy, kdo si pohrává s city toho druhého.

  • Z rozchodu se budete vzpamatovávat polovinu času, co jste s tím druhým strávili!

    Další hloupost, které ale hodně lidí věří. Pokud i vy zastáváte tento názor, možná jen odpočíváte čas, kdy by vám konečně mělo být zase dobře. Určitě není dobré si myslet, že pokud jste spolu byli kupříkladu jeden rok, bude vaše porozchodová rekonvalescence trvat šest měsíců a pak jako mávnutím kouzelného proutku všechna bolest zmizí. Někdo se s rozchodem vyrovná brzy, někomu to naopak bude trvat déle. Je to individuální, tak nevěřte povídačkám!

  • Pokud o rozchodu budete mluvit, uleví se vám!

    Tak tohle je pravda jen poloviční. Vypovídat se ze svých bolístek je sice dobré, určitě vám to pomůže a v mnohém se vám i uleví, jenže pozor – všeho moc škodí. Pokud se budete až zbytečně dlouho rýpat ve starých ranách, nejenže tím ublížíte jen sami sobě, ale věřte, že ani vaše okolí nebude dvakrát nadšené, když budete neustále plakat nad rozlitým mlékem. Ve finále by se vám vaši přátelé mohli začít vyhýbatto byste chtěli?

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte