Semínka, která se vyplatí jíst po hrstech!

Zatímco někdo si bez nich neumí přestavit úpravu jídla, jiný je zobe jako chutný pamlsek. Nejenže skvěle chutnají, ale navíc dokážou předcházet rakovině, napomáhají s hubnutím, pyšní se celou řadou zdravých vlastností a chrání srdce. O čem je řeč? O semínkách. Ačkoli jste to možná nevěděli, můžete je využít k dochucení vařených, pečených, slaných i sladkých pokrmů, můžete si je dát do jogurtu a některé se dají využít i k zahuštění omáček a polévek. Semínek existuje celá řada, my vám představíme ty nejzdravější!

Sezamová semínka

Sezamová semínka představují jedny z nejstarších a zároveň i nejzdravějších olejnin na světě, které jsou doslova nabité na bílkoviny, vápník, fosfor, zinek a nepostradatelný vitamín B. Budete-li si sezamová semínka dopřávat ve velkém množství, uděláte tak něco dobrého pro svá játra.

Chia semínka

Nejpopulárnější semínka na světě, jejichž využití je více než pestré a různorodé. Chia semínka můžete přidat jak do slaných, tak i sladkých pokrmů. Vyznačují se vysokým obsahem bílkovin, minerálů, vápníku a vlákniny a co víc, jsou nabité antioxidanty. S Chia semínky můžete bojovat proti bolesti kloubů, ale pomoci vám mohou i s hubnutím.

Lněná semínka

O pozitivních účincích lněných semínek věděli již dávno před vámi. S konzumací lněných semínek zabráníte vzniku akné a snížíte hladinu cukru v krvi. Lněná semínka navíc obsahují esenciální mastné kyseliny, které pomáhají stabilizovat hladiny hormonů a snižují riziko rakoviny.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte