Šikovný pomocník – balzám na rty

Používání balzámů a výživných lesků na rty by se nemělo podceňovat. Pomáda, chcete-li balzám na rty, se nepoužívá jen v zimním období, kdy má chránit rty před mrazem a nepříjemným popraskáním. Nebo jen v letním období, kdy pomáhá chránit rty proti UV záření. Speciální přísady, které jsou obsaženy v kvalitních balzámech, pečují o krásu a zdraví našich rtů. Rovněž účinně bojují proti předčasným vráskám. V okolí rtů, je velmi jemná pokožka a tím i náchylná na tvorbu vrásek.

Balzám do každé kabelky

Polibek od popraskaných, suchých a škrábavých rtů, není zcela určitě nic příjemného.  Vyplatí se mít tohoto malého pomocníka neustále u sebe v kabelce, připraveného k okamžitému použití. Balzám nebo výživný lesk na rty se dá nosit i jako přívěšek na klíče. Rty natřené balzámem vypadají zářivé, lesklé a přitažlivé. Po pravidelné aplikaci se stávají hebké a lépe budou odolávat nepřízním počasí. Dnešní doba přeje nabídce balzámů a je velmi pestrá. Můžete volit z řad bylinek, vitamínů, hojivých účinků, až po rozmanité vůně a příchutě. Balzámy mohou být jednak bezbarvé, ale také barvící, které plní funkci rtěnky či lesku.

Úkol balzámu na rty

  • Chrání rty před nepřízní počasí
  • Chrání rty v létě před UV zářením
  • Pečují o rty jako prevence proti vráskám
  • Má hojivé a regenerační účinky
  • Využití i v dekorativní kosmetice
  • Vhodné jsou pro děti, ženy i muže
  • Hydratují a vyživují rty

Tipy na závěr

Před tím, než se uložíte ke spánku, si rty namažte medem nebo olivovým olejem. Med má v sobě obsaženy přírodní cukry, ty na sebe vážou vlhkost, proto dokonale rty hydratuje. Dále obsahuje aminokyseliny, minerální látky, vitamíny a stopové prvky. Polibek medovými rty bude skutečně sladký jako med. Olivový olej pomáhá odstranit pocit suchých rtů, mimo jiné má hojivé účinky. Zvyšuje pevnost a pružnost rtů.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte