Speciální květinový horoskop pro ženy

Málokdo ví, že kromě klasického horoskopu, který známe úplně všichni, existuje i horoskop cikánský, o kterém jste se mohli dočíst v předchozím článku. Ovšem ještě méně lidí – a především žen – ví, že jim jejich znamení zvěrokruhu udává i jednu květinu, která je pro ně typická a která vypovídá o jejich vlastnostech. Možná jste i vy neměla o existenci květinového horoskopu tušení. To se ale po přečtení dnešního článku změní. Zjistíte jaká květina patří vašemu datu narození a jako bonus navíc se i dozvíte o květomluvě, kterou daná květina představuje ve chvíli, kdy ji dostanete nebo darujete. Pojďte si společně užít procházku rozkvetlou zahradou, na jejímž konci budete vědět, jaké jsou vaše vlastnosti a jakou květinou můžete beze slov vyjádřit své city.

Leden

Iris (1.1. – 10.1.)

V každé situaci se snažíte zachovat klidnou hlavu, střízlivý rozum a jistou dávku nadhledu. Mezi vaše nejvýraznější vlastnosti patří především ochota pomoci i poradit. Pracovat vám nevadí, jste optimistička a když vám o něco jde,  dokážete být hodně vytrvalá.

Květomluva:
Věř mi!

Astra (11.1. – 20.1.)

Vaše organizační schopnosti dosahují maximální úrovně a jste spolehlivá. Jakmile jednou něco začnete, nikdy neodejdete od rozdělané práce a vše svědomitě dokončíte. A to i za cenu sebezapření.

Květomluva:
Zůstaneš mi věrný/á?

Gerbera (21.1. – 31.1.)

Jste hodně společenská, sedět doma na zadku u televize jen sama se sebou to není nic pro vás. Vzhledem k tomu, že nikdy nezkazíte žádnou zábavu, patříte mezi ty více oblíbené, jejichž společnost je často vyhledávána.

Květomluva:
Jsem upřímná/ý.

Únor

Pampeliška (1.2. – 10.2.)

Potrpíte si na zaběhnutém řádu, ze kterého jen velmi neochotně vybočujete. Delší dobu vám trvá, než si někoho pustíte blíže k tělu a jelikož jste hodně uzavřená, má vaše okolí mnohdy problém s vámi komunikovat.

Květomluva:
V lásce jsi jako dítě – nerozumný/á!

Sedmikráska (11.2. – 19.2.)

Jste skromná a houževnatá. V lásce jste hodně dlouho nerozhodná, často i příliš zbrklá, a proto toho pravého naleznete až v pozdějším věku. I když někdy se zase vyplatí počkat si.

Květomluva:
Líbí se mi přirozený půvab.

Tulipán (20.2. – 29.2.)

Ačkoli se na povrchu snažíte působit odtažitě a svému okolí často připadáte chlubivá, pod touto neupřímnou slupkou schováváte citlivost. Ve společnosti sršíte šarmem a osobností, doma jste ale úplný opak.

Květomluva:
Červený – miluješ nádherně,žlutý – jsi pyšný/á

Březen

Mimóza (1.3.- 10.3.)

Působíte jako nenapravitelný snílek, máte nevšední a netypickou povahu, neustále si budujete své sebevědomí a nejvýraznějším prvkem vašeho těla jsou oči.

Květomluva:
Nabízím přátelství, lásku jen možná.

Fialka (11.3. – 20.3.)

Ve vašem životě postrádáte ctižádost. Mermomocí chcete dosáhnout svého místa na slunci, toužíte jen po tom, co je hodné ušlechtilých lidí a skutků. Jste hodně naivní, ale tělem i duší krásná.

Květomluva:
Miluji tě!

Petrklíč (21.3. – 31.3.)

Jste šarmantní a velmi přitažlivá žena. Víte, co chcete a jdete si za tím – i přes mrtvoly. Umíte si věci správně načasovat, díky čemuž vám všechny vaše plány vychází do posledního detailu. V lásce máte štěstí i přesto, že jste hodně vybíravá a citově nestálá.

Květomluva:
Koho miluješ?

Duben

Hortenzie (1.4. – 10.4.)

Vyznačujete se kouzlem vaší osobnosti, váš půvab je neodolatelný, moc dobře o sobě víte, že jste pro muže přitažlivá a nebojíte se využít svých zbraní. Umíte se ve vztahu podřídit, ale zároveň si ponecháte jistou dávku nezávislosti, kterou ke svému životu nutně potřebujete.

Květomluva:
Jak si mohl/a tak snadno zapomenout?

Šeřík (11.4. – 20.4.)

Vaše radost ze života je pro vaše okolí často až omamná. Máte neustálou touhu po zážitcích, nerada se nudíte a je o vás známo, že jen tak neposedíte. Moc dobře víte, po čem toužíte a vždycky to chcete získat. Vaše náklonnost k druhým je přímočará, ale často také velmi pomíjivá.

Květomluva:
Skutečně mě miluješ?

Kamélie (21.4. – 30.4.)

Patříte k odvážným, vášnivým ženám plným citu. Chcete být ve společenském výslunní a jakmile se zamilujete, tak navždy a věrně. Nevěru byste nedokázala odpustit.

Květomluva:
Jsi smyslem mého života, nikdy se tě nevzdám.

Květen

Pivoňka (1.5. – 10.5.)

Máte hodně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Jste milá, pozorná a společensky založená. Co se milostných vztahů týče, mátě štěstí a v lásce jste úspěšní.

Květomluva:
Krásná doba naší lásky je pryč.

Konvalinka (11.5. – 21.5.)

Na své okolí působíte naivně a skromně. Ve skutečnosti jste ale racionální a cílevědomá žena, která moc dobře ví, co chce a chcete toho dosáhnout za každou cenu. Hledáte-li partnera, potom musí být stejně úspěšný jako vy.

Květomluva:
Jsi nesnesitelně rozmarný/á!

Růže (22.5. – 31.5.)

Patříte mezi oslnivé, leč velmi komplikované ženy. Býváte trochu panovačná, máte sklony k vůdcovství a chcete jen to nejlepší a to jen ve vztazích tak i v pracovním životě.

Květomluva:
Miluji tě navždy.

Červen

Azalka (1.6. – 10.6.)

Narodila jste se s pozorovatelským darem, kterého umíte využívat. Jste přátelská, ale vaši přátelé vám musí být něčím užiteční. Lásku dokážete získat velice snadno, nedělá vám problém odpouštět.

Květomluva:
Buď na sebe opatrný/á.

Lilie (11.6. – 20.6.)

Jste vznešená, často až odmítavá, častokrát působíte chladným dojmem, ale zároveň jste obrovská romantička a nekonečný snílek. Co je pozemské, to vás příliš nezajímá a kdo si vás získá, má vaší přízeň navždy.

Květomluva:
Jsi nevinný/á.

Maceška (21.6. – 30.6.)

Jste žena neznalá intrik. Vždycky mluvíte na rovinu, mile a bez náznaku arogance. V lásce máte štěstí spíše v mladších letech, pak se vás štěstěna už tolik nedrží, ale najdete-li toho pravého včas, láska vám vydrží navždy.

Květomluva:
Hodně mě trápíš.

Červenec

Jasmín (1.7.- 10.7.)

S vámi je zkrátka radost spolupracovat. Jste velmi pracovitá, dostanete-li možnost velet, jde vám to skvěle. Umíte motivovat nejen sebe, ale i své blízké a okolí.

Květomluva:
Bez tvé lásky je mi krásně.

Kopretina (11.7. – 20.7.)

Umíte zaujmout svou přirozenou krásou a jste-li spokojená ve svém soukromí, vše se vám daří takřka od ruky. Dostane-li se vám uznání, umí vás to nakopnout k ještě lepším výkonům.

Květomluva:
Jsi příliš pyšný/á.

Karafiát (21.7. – 31.7.)

Jste ambiciózní, velmi náročná a vyjít s vámi představuje mnohdy opravdu nadlidský úkol. Druzí si o vás často myslí své, se všemi jednáte na rovinu a jste přímá.

Květomluva:
Jsem do tebe zamilovaný/á.

Srpen

Slunečnice (1.8. – 10.8.)

Vaše nápady jsou mnohdy až neuvěřitelné, ale vždycky je dokážete dotáhnout až do konce a vaše okolí vás považuje za opravdu silnou individualistku. Jste přitažlivá žena, ale díky své povaze máte často problém se seznámit.

Květomluva:
Mírni svou hrdost.

Čekanka (11.8. – 20.8.)

Jste milá žena, se kterou není problém vyjít nebo se na čemkoli domluvit. Vaše sebevědomí je sice poměrně vysoké, ale zároveň přirozené a nenucené. Nejste vztahovačná a když můžete, ráda komukoli pomůžete.

Květomluva:
Čekáš na mě marně.

Pomněnka (21.8. – 31.8.)

Ke svému spokojenému životu potřebujete oporu. Jste velmi citlivá žena, která se dokáže snadno přizpůsobit, ovšem rozhodně se sebou nenecháte nikým zametat.

Květomluva:
Zbyly jen vzpomínky, nezapomeň na ně.

Září

Leknín (1.9. – 10.9.)

Nemáte problém ukázat svému okolí své pravé já a poukázat na krásu a smysl života. Patříte k těm duchovně vyspělým, často podléháte tvůrčí náladě a nedělá vám problém odhalit i tu nejtajnější záhadu.

Květomluva:
Vzpomínáš? Já ano!

Sněženka (11.9. – 20.9.)

Ačkoli pro většinu lidí působíte spíše jemně a zranitelně, ten, kdo vás zná lépe, moc dobře ví, že jste silná a vyrovnaná žena, která se umí bránit a postarat se sama o sebe.

Květomluva:
Jsi moje láska.

Zvonek (21.9. – 30.9.)

V životě jste úspěšná a to za jakoukoli cenu. Patříte k inteligentním a přitažlivým lidem, kteří se ale umí prosadit a vybojovat si tak své čestné místo na slunci.

Květomluva:
Stýská se mi.

Říjen

Jiřina (1.10. – 10.10.)

Váš milostný život není příliš šťastný, protože si neumíte vybrat. Pokud vás práce nebaví, neděláte jí pořádně a máte tendence zadané úkoly flákat.

Květomluva:
Chci víc tvé lásky!

Hyacint (11.10. – 20.10.)

Jste velmi inteligentní a přitažlivá žena, moc dobře to o sobě víte a nebráníte se tomu toho využít. Máte dar intuice, dokážete se vcítit do problémů druhých a je na vás absolutní spolehnutí.

Květomluva:
Miluji jen tebe.

Freézie (21.10. – 31.10.)

Vaše vztahy často skřípou, protože neumíte dělat kompromisy. Jste náladová, měníte nálady z minuty na minutu a pro své blízké i okolí jste nevyzpytatelná. Práce je pro vás hodně důležitá.

Květomluva:
Neztrácej naději!

Listopad

Chryzantéma (1.11. – 10.11.)

Pro svou inteligenci máte nárok dělat si vysoké cíle, kterých se snažíte za každou cenu dosáhnout. K tomu je ale zapotřebí naučit se trpělivosti, což je vlastnost, kterou moc neindisponujete.

Květomluva:
Jsem tvůj přítel.

Narcis (11.11. – 20.11.)

Jste až moc zahleděná příliš do sebe. Zastáváte názor, že lepších než vy není a využijete i té sebemenší příležitosti, jak se předvést. Klidnější budete, ale až v pozdějším věku.

Květomluva:
Jsi krásný/á.

Orchidea (21.11. – 30.11.)

Hodně si potrpíte na celkový dojem, na němž si i výrazně zakládáte. Jste originální žena se smyslem pro humor, máte své osobité kouzlo osobnosti, kterým každého okouzlíte.

Květomluva:
Jsi krásný/á, moc tě miluji!

Prosinec

Chrpa (1.12. – 10.12.)

Pro své blízké a přátele platíte za věrného přítele, na kterého se mohou kdykoli obrátit. Jste vždycky plná energie, kterou dokážete rozdávat druhým. Umíte řídit druhé, ale rozhodně za ně nerozhodujete.

Květomluva:
Jsem s tebou šťastný/á!

Kalina (11.12. – 20.12.)

Všichni si vás pamatují především pro vaše velice silné emoce a pro vaší individualistickou a poměrně komplikovanou povahu, která rozhodně nesedne každému. V lásce a milostném životě potřebujete submisivního partnera.

Květomluva: 
Jsi chladný/á jako led!

Jmelí (21.12. – 31.12.)

Vlastně ani nevíte, co vlastně od života očekáváte. Jste hodně nejistá co se týče vaší budoucnosti a neumíte si ji zařídit dle vašich představ. Nejlépe se cítíte v ústraní a v poklidu svého domova.

Květomluva:
Společné štěstí.

Fotografie publikována se svolením Graeme Weatherston FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte