Sportem ku zdraví, aneb proč si zamilovat běh?

Běhání je činnost, se kterou nemůžete nic ztratit, ba naopak jedině získat. Běhání již podlehlo nespočet lidí a rozhodně se není čemu divit. Této aktivitě se můžete věnovat v jakémkoli věku – zkrátka pokud se na to cítíte, stačí si obout kecky a vyrazit do terénu.

Možná nejste tak úplně spokojeni se svou postavou a chtěli byste udělat něco pro svou fyzičku i zdraví. Inu proč ne! Běhání je k tomu naprosto ideální a to i v případě, kdy s nějakou aktivitou teprve začínáte. Pojďte si společně s námi představit důvody, které vás donutí se do běhání zamilovat a co víc – jak si tuhle lásku v srdci udržet až do konce života!

Najděte si svou vlastní motivaci

Každý běhá pro jiný důvod a i vy si jistě najdete ten svůj. Někdo běhá, protože se u toho příjemně odreaguje, jiný zase proto, že se běháním zpevňuje postava, další běhá kvůli přátelům, protože ve více lidech je to ihned větší zábava. A který důvod bude ten váš?

Nastavte si pevný životní styl

Vytrvalost je potřeba u každého sportu, u běhání to platí dvojnásob. Jestliže se nechcete zařadit mezi věčné začátečníky, kteří neustále stojí na startovní čáře a nedokážou se posunout dál, naučte se u běhání vydržet.

Poznávejte nová místa a zákoutí

Běhání vám dává jedinečnou příležitost k poznání nových míst a zákoutí vašeho okolí. Autem se nedostanete všude, kdežto pěkně po svých můžete vyrazit prakticky kamkoli. Uvidíte, že díky běhání objevíte místa, o nichž jste neměli ani tušení, byť se nachází přímo ve vaší blízkosti.

Najděte si nové přátele

Mnoho lidí běhá ráno ještě před tím, než odchází do práce či za povinnostmi. Jestliže i vy začnete do ulic vyrážet ráno, začnete potkávat lidi – ostatní běžce – jež po pár dnech začnete zdravit. Budete mít něco společného a to lásku k běhu a nikde není psáno, že si jednoho dne nenajdete přátele, se kterými budete do ulic vyrážet společně.

Obrázek: rajec.com


Řekněte ostatním, co si myslíte