Sushi – unikátní kombinace surovin, která překvapí vaše chuťové buňky

Kdekdo si pod pojmem sushi představí pouze syrové rybí maso, což rozhodně není pravda. Pokud mluvíme o tradičním japonském sushi, obsahuje tento pokrm daleko více surovin a tím pádem také chutí. Základem sushi je rybí maso v syrové formě nebo pečené, které je spolu s rýží zamotané do úhledné rolky.

V té můžeme dále najít například chobotnice, sépie, krevety a další mořské živočichy, ale také třeba kaviár, zeleninu nebo ovoce. Sushi přímo vybízí k nejrůznějším experimentům, a tak lze najít také rolky s avokádem, ředkví, špenátem nebo bambusem. Ovšem nemusí se jednat pouze o rolky. Díky širokým možnostem kombinací získává sushi svou nezaměnitelnou chuť a dává velký prostor také pro vaši fantazii.

Sushi – to pravé pro vaše zdraví

Už samotná konzumace sushi je unikátním chuťovým zážitkem. Kromě toho ale také hodně uděláte pro svoje zdraví. Do svého těla dostanete vše potřebné pro správné fungování lidského organismu – nenasycené mastné kyseliny, proteiny, minerály, bílkoviny a jód. Budete se cítit v pohodě a máte ideální prevenci proti civilizačním chorobám.

Japonci nejsou považování za velmi zdravý národ bezdůvodně. Na jejich zdraví se ve velké míře podepisuje také jejich každodenní strava, kterou z 50 % tvoří mořské plody, zejména ryby. Rybí maso obsahuje jód v přirozené formě a na rozdíl například od nás nemusí Japonci v tomto směru používat žádné doplňky stravy.

Z dalších prospěšných látek nesmíme zapomenout ani na vitamin D, vitamin A nebo B12 a na látky jako je fosfor, vápník a bílkoviny. Díky této unikátní kombinaci sushi kladně působí na náš oběhový systém a lze tak předpokládat, že konzumace sushi preventivně působí proti mozkovým příhodám, infarktu nebo ucpávání cév. Proč se tedy nenajíst a současně neudělat něco pro své zdraví?

Ochutnejte sushi od zkušených profesionálů

Kdykoli zkoušíte něco nového, měli byste tak činit pod dohledem profesionálů. To neplatí jenom u sushi, ale v podstatě u jakékoli činnosti. První „sushi kroky“ by měly směřovat do specializované restaurace, kde rozumí nejen sushi, ale celé asijské kuchyni. V dnešní společnosti už se vzdálenosti mezi zeměmi notně smazávají a není problém ochutnat tradiční japonské sushinapř. v centru Prahy.

Vychutnejte si pravé sushi, polévky, předkrmy, saláty nebo třeba dezerty v restauraci Sushi Upgrade v Praze. Vybrané delikatesy japonské kuchyně vám po Praze a okolí dovezou až domů každý den od 11 do 22 hodin, ale skutečnou atmosféru najdete přímo v restauraci Sushi Upgrade na ulici Opletalova 29 v Praze 1.

Restaurace Sushi Upgrade Praha

Tematická sushi restaurace disponuje 30 místi pro pohodlné posezení. Ochutnávku sushi s přáteli můžete rovnou spojit s obědem nebo večeří. Restaurace Sushi Upgrade Praha nabízí také zvýhodněné menu. Platba kartou nebo stravenkami je samozřejmostí.

Ke každé objednávce obdržíte vše potřebné, abyste si své sushi dokonale vychutnali. Hůlky, wasabi, zázvor i sójovásushi-160 omáčka dodají vašemu jídlu ten správný šmrnc. Stálí zákazníci se mohou těšit také na nejrůznější odměny a příjemné slevy.

Základem každé restaurace je špičkový kuchař. V Sushi Upgrade Praha pracují skuteční odborníci v oblasti asijské kuchyně, kteří vědí, jak s čerstvými surovinami správně zacházet. Personál zodpoví všechny vaše dotazy a po ochutnání jistě na balené „syrové ryby“ změníte názor.

Připravte si sushi v pohodlí domova

Příprava sushi by se dala s nadsázkou označit za dovednostní disciplínu, a pokud se rozhodnete pro přípravu netradiční večeře mimo restauraci, měli byste být náležitě vybaveni. Opatřete si kvalitní a čerstvé suroviny a vrhněte se do práce. Naštěstí je sushi pokrm, u kterého můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit chuťové kombinace přesně podle vlastních představ. Nikdy však nezapomínejte na to, že specifická chuť sushi je právě v pečlivě vybraných surovinách, které jsou doplněné wasabi, sójovou omáčkou a dalšími doplňky.

Příprava rýže a především samotné rolování vyžaduje jistou míru zručnosti. Pomocí rolovací podložky a speciálního sushi nože bude tento proces o poznání jednodušší.

Přejeme Vám dobrou chuť.


Řekněte ostatním, co si myslíte