Tlustice – Strom peněz, přitáhne vám štěstí i peníze

Rostliny jsou neodmyslitelnou součástí lidských životů. Působí blahodárně na lidskou psychiku a mnohé mají i léčivé vlastnosti. Obklopují nás všude, dokonce i v našich domovech, kde nejenže zkrášlují naše obydlí, ale čistí vzduch od prachových částic, produkují kyslík a vnáší pozitivní energii, zprostředkovávají nám kontakt s přírodou.

Rostlinky vyzařují mimo pozitivní energie i naladění na podnikání a bohatství. Dá-li se o nějaké rostlině tvrdit, že evokuje přátelství, štěstí, bohatství, pak je to právě Tlustice vejčitá – Crassula ovata.

Strom peněz

Někdo této rostlince také přezdívá strom peněz, protože její lístky připomínají mince. Lístky jsou hladké, pevné, lesklé s obsahem vody, která má blahodárné účinky na lidské zdraví. Zjara může kvést drobnými růžovými nebo bílými květy připomínající hvězdy. Jde o poměrně odolnou rostlinku a snadno se o ni pečuje. Darovanou či koupenou tlustici pěstujeme v zemině určené pokojovým rostlinám, ale snese i běžnou zahradní zeminu smíchanou s pískem. Nevadí jí ani suchý vzduch typický pro panelové byty a ústřední topení, plné slunce na okenním parapetu nebo mírný polostín. Snese dokonce i nepravidelnou zálivku.

Tlustice je i skvělý dárek

Jelikož jde o symbol štěstí je i perfektním dárkem pro někoho, kdo zrovna vstoupil do manželství nebo rozjel podnikání. Tlustice je rovněž spojována s Feng Shui (stará čínská metoda využívána již tisíce let). Jestliže chcete, aby měla rostlinka význam jako finanční požehnání, je dobré ji umístit do jihovýchodního rohu v bytě či domě. Každý nový lístek znamená navýšení bohatství.

Zázračná tekutina v listech

Ovšem mimo to má „strom peněz“ i řadu léčebných účinků. Tekutina obsažená v lístcích pomůže s léčením oparu, léčí angínu, bojuje proti artróze kloubů, hojí hemeroidy, hodí se na ranky, strie, popáleniny, zmírňuje otoky a svrbění po štípnutí hmyzem. To je jen slabý výčet toho, jak může tlustice pomoci. Rozhodně se vyplatí mít takovou rostlinku doma, vždy po ruce. Léčí, přináší štěstí, pohodu i bohatství, pozitivně ovlivní psychiku a ještě ozdobí vaše bydlení.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte