Trápení s vlasy u žen po porodu

Mnoho žen má po porodu problémy se svými vlasy a to především s nežádoucím padáním vlasů. Zhruba 90% žen tímto problémem po porodu trpí. Je to způsobeno především prudkými hormonálními změnami, ke kterým se přidá navíc ještě i stres a nedostatek spánku. Jak se dá zamezit nadměrnému vypadávání vlasů a kdy končí legrace?

Od kvalitní kosmetiky po dostatek vitamínů

Nejčastějším obdobím padání vlasů bývá mezi třetím a šestým měsícem po porodu a návrat k běžnému režimu mezi šestým až devátým měsícem. Úbytek vlasů v tomto období bývá normální a není důvod k panice. Během mytí a česání vypadne v průměru člověku až 300 vlasů. U někoho to může být méně. Počet vypadnutých vlasů se řídí také genetickou výbavou, která ovlivňuje hustotu naší kštice. Pokud chceme proces vypadávání vlasů urychlit, můžeme pokožku hlavy při mytí vlasů jemně masírovat. Vlasy, které vypadnout mají, se tak mnohem rychleji uvolní. Vypadané vlasy se průběžně nahrazují těmi novými.

Zbytečně vlasy nenamáhejte

Během popisovaného období byste měly omezit činnosti, které vlasy zbytečně namáhají. Patří zde například kulmování, časté fénování a žehlení vlasů. Bojovat s nadměrným vypadáváním se dá více způsoby najednou. Když miminko spinká, běžte si místo vaření či žehlení také odpočinout. Do svého jídelníčku zařaďte potraviny, které jsou bohaté na  železo, vápník, zinek, hořčík a vitaminy skupiny B, vitamin E, vitamin A. Další alternativou může být pořízení speciálních potravinových doplňků, pro těhotné a kojící ženy. Ty seženete v každé lékárně, v různých cenových relacích. Rozhodně je z čeho vybírat.

Vhodné je také použití kvalitních vlasových přípravků. Od kvalitního šampónu, po ošetření enzymatickými séry, kolagenové emulze, speciální hřebeny. Pokud zvažujete chemické úpravy, jako je barvení poraďte se nejdříve s kadeřnicí. Nová barva by mohla nadělat více škody než užitku. Mnohdy uleví vlasům i jejich prostříhání. Pokud se vám však zdá, že vlasy padají víc, než je přípustné, vyhledejte specialistu.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

 


Řekněte ostatním, co si myslíte