Trápí vaše dítko bolavé bříško?

Určitě to znáte u sebe samotných, trápí vás ukrutné bolesti břicha a vy si nevíte rady. Ale co když toto trápení potká vaše malé dítko, které ještě neumí mluvit a nedokáže vám říct, co ho trápí? Víte, jak svému děťátku pomoci? Přinášíme vám několik tipů a rad, jak pomoci vašemu miminku s jeho bolavým bříškem. Pokud bude trápení miminka přetrvávat dál, raději navštivte dětského lékaře.

Masírujte a masírujte

Bolesti bříška bývají způsobené nadýmáním a nafouknutým bříškem. Původní příčinou běžných bolestí břicha a příčinou nadýmání je konzumace potravin zadržujících v těle plyny. Plyny z dětského bříška uvolníte masáží bříška, namažte si ruku dětským olejíčkem a po směru hodinových ručiček jemně bříško masírujte. Pokud promačkání bříška nepomůže, bříško procvičte pokrčováním nožiček směrem k dětskému bříšku a zpětně uvolňujte.

Vyzkoušejte teplý obklad

Další možností je nahřátí bříška, například nahřátou plenkou nebo teplým obkladem. Děťátko můžete nahřát i horkou koupelí. Pro snadnější cestu a uvolnění větrů můžete také do konečníku strčit teploměr či rektální rourku.

Dětské čaje a probiotika

Možností jsou samozřejmě i čaje, například fenyklový, heřmánkový, ovocný s probiotiky. Čaje jsou již pro novorozence, a to od ukončeného 1. týdne věku. Tyto čaje samozřejmě neobsahují přidaný cukr ani konzervační látky a jsou zcela bez kofeinu. Mimo klasických porcovaných čajů jsou na výběr také instantní ovocné čaje, které bývají obohacené o probiotickou vlákninu.

Fotografie publikována se svolením papaija2008 Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte