Trendy v bydlení pro rok 2015

Máte v plánu podstoupit rekonstrukci svého domu či bytu? Nebo mu alespoň vdechnout impuls novou barvou, bytovou dekorací a dalšími doplňky? Tak to budete určitě řešit i vnitřní uspořádání interiéru. Přesto, že se rozmístění veškerého nábytku může zdát snadné, opak je pravdou. Pustit se do této aktivity bez promyšlení, jak se lidově říká „po hlavě“ může ve finále nadělat více škody, než užitku. Společně se dnes podíváme na trendy, které letos frčí. Inspirujte se netypickými kombinacemi, různými styly, barvami i materiály, které váš domov promění, jako mávnutím kouzelného proutku v  oázu klidu a pohody.

Přírodní prvky nestárnou

Letos stejně, jako minulý rok převládají přírodní prvky. Notná dávka recyklace a nostalgie najde uplatnění jak v nábytku, materiálech, tak barvách. Z pestré škály vzorů převládají motivy přírody, imitace zvířecích kůží v netradiční kombinaci s geometrií a art deco designem.

Barva roku 2015 – Vínová Marsala

Stejně, jako ostatně každý rok je bytovými designéry vyhlašována barva roku. Pro letošní rok je jasným vítězem vínová Marsala. Víno Marsala má červeno-hnědou barvu, jehož domovinou je stejnojmenné město Marsala, ležící na západním břehu Sicílie. Jde o barvu temperamentní, což prozrazuje i její původ. Nejlépe se doplňuje s béžovou, holubí šedi, kávovou a čokoládovou.

Interiérové styly pro rok 2015

Nejen tohle léto, ale po celý rok se těší největší oblibě styl francouzský, italský a skandinávský. Všechny jmenované spojuje uplatnění přírodních matriálů a geometrických vzorů, které jsou žádané. Do interiéru vnášejte vždy prvky jednoho stylu, nekombinujte vše dohromady. Nevíte-li si rady, nemějte obavu oslovit zkušené interiérové designéry, kteří vám poradí, jak vykouzlit příjemnou atmosféru. Nezapomínejte, že větší rekonstrukce se netýká pouze jednoho roku, ale následujících dalších několika let. Tak ať se vám hezky bydlí.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte