Úrazové pojištění má smysl – a my víme proč!

Nemít úrazové pojištění je mnohdy velký risk a v případě úrazu velký krok do neznáma. Většina lidí tento typ pojištění vědomě opomíjí, neboť jej nepovažují za důležitý – každý si přece říká, že jemu se žádná vážnější úraz stát nemůže, tak nač měsíčně utrácet další peníze navíc! Pravda je ale taková, že úrazové pojištění smysl má a pokud si jej nesjednáte, můžete v případě nehody nepěkně zavařit nejen sami sobě, ale celé vaší rodině. Nikdo nikdy neví, kdy se mu co přihodí a už vůbec nedokážeme odhadnout, na jak dlouho nás úraz vyřadí ze zaměstnání – a kdo ví, jestli to nebude třeba napořád. Pojďte si společně s námi a dnešním článkem udělat v otázce důležitosti úrazového pojištění jasno!

Co je to úrazové pojištění?

Pod úrazovým pojištěním si lze představit užitečný produkt, který vám v případě úrazu může vytrhnout trn z paty. Nezáleží na typu úrazu – každý úraz bolí, komplikuje vám život, nutí vás změnit plány nejen v osobním, ale i pracovním životě nemluvě o skutečnosti, že může představovat i pro někoho neúnosnou finanční zátěž. Uvědomte si, že ačkoli si to možná nepřipouštíte, může se vám stát i takový úraz, který nebude na 14 dní, ale na celý život.

Jak je to se zodpovědností za úraz?

Mnoho lidí zastává názor, že v případě pracovního úrazu na sebe veškerou zodpovědnost bere zaměstnavatel a oni se tak nemusí o nic starat. Na jednu stranu je to pravda, na druhou stranu ne tak docela. Rozhodně byste na tohle mínění neměli spoléhat. Ano, zaměstnavatel sice nese odpovědnost za úraz svého podřízeného, ale rozhodně neplatí, že vás automaticky musí odškodnit v plné výši. Navíc k úrazu může dojít i mimo zaměstnání a v takovém případě nesete odpovědnost sami za sebe. O důvod navíc, proč si úrazové pojištění přeci jen sjednat a oželet investované peníze navíc.

Bez úrazového pojištění se můžete dostat do komplikací

Úraz bychom neměli přát ani svému největšímu nepříteli, ovšem je nutné podvědomě počítat s tím, že stát se může cokoli. Jestliže dojde k vážnějšímu úrazu, který vás na měsíc, dva, půl roku nebo třeba doživotně vyřadí ze hry, ocitnete se najednou bez příjmů. Pokud alespoň jeden člen rodiny pobírá nebesky vysoké peníze, nemusíte si s tím až tolik lámat hlavu. Ovšem pokud patříte k běžným smrtelníkům, jejichž příjmy sotva stačí na výdaje a vy necháte veškeré placení jen na vaší polovičce, nepěkně si zavaříte. Proto je na místě mít pro takové případy otevřená zadní vrátka – myslete na to!

Fotografie publikována se svolením Vichaya Kiatying-Angsulee FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte