Užitečné rady pro výběr svatebního daru

Svatba – to není jen obřad, svatební hostina a neodmyslitelné veselí, ale i výběr svatebního daru, který – v tom lepším případě – neskončí bez povšimnutí na dně skříně u novomanželů. Jestliže jste dostali pozvání na svatbu, pak si určitě lámete hlavu, co šťastné nevěstě a ženichovi pořídit, abyste je překvapili a potěšili. Dávno odzvonilo dobám – a je tomu tak dobře – kdy se manželé tak trochu povinně rozplývaly nad porcelánovými hrnečky, vázičkami či soškami, o kterých bylo již na první pohled jasné, že zapadnou v chaosu domácnosti. V dnešním článku se vám pokusíme pomoci s výběrem vhodného svatebního daru, který se nestane odstrašujícím příkladem všech zúčastněných. Nechte se námi inspirovat!

Poukaz

Jedním z nejjednodušších a zároveň i nejnudnějších dárků jsou poukazy na nákup v obchodě. Tento dárek dá všem jasně najevo, že jste si s výběrem vhodného dárku vůbec nevěděli rady a spolehli se tak na nudnou a otřepanou klasiku, která se možná schovává v dalších dvaceti obálkách, které ještě novomanželé nestihli otevřít. Nákup v obchodě je tabu, zkuste být trochu originálnější! Věnujte novomanželům poukaz na zážitek, který alespoň naznačí, že jste o volbě vhodného zážitku přemýšleli.

Zvíře

Věnovat svatebčanům cokoli živého je přísně zakázáno. Možná si při pohledu na roztomilé štěně, kotě či jiné zvíře pomyslíte, že tímto dárkem zaručeně překvapíte, ale rozhodně se nebude jednat o překvapení milé. Uvědomte si, že čímkoli živým byste mohli šťastným novomanželům tak akorát zkomplikovat život. Pokud si budou chtít pořídit morče, králíka nebo dvě želvy, určitě si je pořídí z vlastního uvážení.

Peníze

Další klasiku mezi dárky pro novomanžele představují peníze. I v tomto případě dáte jasně najevo, že jste se výběrem buď moc nezabývali nebo vás absolutně nic nenapadlo – kdo ví, co je lepší. Pokud se ale rozhodnete věnovat určitou sumu, snažte se alespoň pro tento dárek vymyslet vhodné balení. Peníze v bílé obálce se již dávno nenosí! Nápadů existuje spousta, stačí jen zapojit fantazii a být trochu kreativní.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte