Volba správné otočné židle pro Vás i Vaše děti

Práce v kanceláři, případně doma u psacího stolu obvykle zahrnuje trávení spousty času v kancelářské židli v pozici, které zatěžuje Vaši páteř. Abyste zabránili případným problémům se zády, je důležité zvolit kancelářskou židli, která je ergonomická a podporuje dobře spodní část zad a správné držení těla.

Jaký druh ergonomické kancelářské židle je nejlepší?

Existuje mnoho typů ergonomických kancelářských židlí pro použití v kanceláři, ale i u Vás doma. Nelze přesně říci, který typ kancelářské židle je ten nejlepší, ale jsou určité vlastnosti, které by měla kvalitní ergonomická kancelářská židle mít.

V první řadě je to seřiditelnost výšky sedáku, kde nejsnazším způsobem nastavení je použití pneumatické páky. Výška sedáku by měla být nastavena tak, aby Vaše stehna a lýtka svíraly pravý úhel. Sedák by měl mít dostatečnou šířku i hloubku pro podporu Vašeho těla.

Velmi důležitá je u kvalitní kancelářské židle bederní opěrka, která zajišťuje podporu spodní části zad. Bederní páteř má zakřivení, ale bez dlouhodobé podpory této křivky má páteř tendence se napřimovat, což vede nejen k její bolesti, ale také negativním fyzickým změnám spodní části páteře.

Opěradlo kvalitní kancelářské židle by mělo být dostatečně vysoké a v případě, že je oddělené od sedadla, mělo by mít nastavitelnou výšku a sklon tak, aby podporovalo přirozené zakřivení páteře opět s důrazem na bederní oblast.
Materiál sedla by měl být pohodlný i pro dlouhodobé sezení, čemuž prospěje dostatek polstrování- ideálně se strukturou tkaniny, která lépe dýchá.
Ideální verze je pak otočná kancelářská židle na kolečkách, aby se mohl její uživatel snadno otáčet a pohybovat pro dosažení různých oblastí stolu bez námahy.

Foto: my-hobby.cz


Řekněte ostatním, co si myslíte