Vyšetření, které by neměla žádná žena podcenit

K tomu abychom se cítili dobře a byli v dobré kondici, musíme být i zdraví. Proto je velmi důležité nepodceňovat prevenci a nezapomínat na pravidelné kontroly. To se samozřejmě netýká pouze žen, ale i mužů. Pokud nastane nějaký zdravotní problém a je odhalen včas dá se s úspěchem léčit. V dnešním článku se zaměříme na některé důležité preventivní kontroly, které by žádná žena neměla brát na lehkou váhu.

Gynekologické vyšetření

Gynekologické vyšetření patří mezi nejběžnější vyšetření a každá žena starší 15 ti let má možnost bezplatné preventivní prohlídky jednou v roce. Úkolem této prohlídky je odhalení případných nádorů a rakovina děložního čípku. A v neposlední řadě samozřejmě další gynekologické problémy.

Vyšetření prsu

Ženy mladší 45 let mohou požádat o vyšetření prsu svého ošetřujícího, ale i gynekologického lékaře. Ten provede vyšetření prohmatem a ukáže vám, jak postupovat u samovyšetření. Pokud jste starší 45 let, máte možnost jít co dva roky na mamografické vyšetření. Pravidelná kontrola prsu je klíčem k prevenci rakoviny prsu, která je příčinou mnoha úmrtí. Pokud se rozhodnete jít na mamografické vyšetření a je vám méně než 45 let budete si muset uhradit vyšetření sama. Avšak nejedná se o závratnou částku, jde zhruba o 500Kč a to za lidský život přece stojí.

Kolonoskopie

Pokud je vám 55 let a více máte možnost nechat si udělat vyšetření tlustého střeva. Pomocí endoskopu lékař zkontroluje povrch tlustého střeva. Mnoho starších lidí může mít problémy s hemeroidy a tak nelze rozeznat, zda krev nacházející se ve stolici pochází právě odtud nebo v horším případě rakoviny tlustého střeva. V žádném případě nepodceňujte moderní medicínu a využijte možnosti bezplatné preventivní prohlídky.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte