Vyzbrojte se na jaro a pořiďte si nový ohoz

Konečně je zima a pochmurné počasí za námi. Určitě nám dáte za pravdu, že balit se do několika vrstev, jako cibule je docela otrava. Jaro je skvělou příležitostí, kdy zout hrubou obuv a vplout do sexy lodiček, natáhnout na sebe šaty, které už nedočkavě čekají ve skříni, vyštrachat ze spodu krabice kabelku, užít si doplňků, které konečně mohou spatřit i zraky ostatních – protože pod mikinou, svetrem, bundou nic nebylo stejně vidět.

Oblečení pro ženy je něco, co se zkrátka nikdy neomrzí. Jestli si o něčem u kávy povídají dvě kamarádky, pak jsou to chlapi, děti, práce a móda. Sem tam přijde řeč i na ostatní témata, ale hadříky to prostě jistí.

Móda pro jaro 2016

Dalo by se s jistotou říci, že jestli je opravdu na této době něco úžasného, pak je to volnost a svoboda v oblékání. V minulosti bylo vždy pro určitá léta něco typického. Dnes lze spatřit vedle sebe až několik stylů, které se při troše estetického cítění dají klidně kombinovat. To znamená, že si k šatům můžete obout tenisky, k dámským riflím chlapeckého střihu i stylu lodičky na vysokém podpatku a doplnit o zajímavou kabelku. Obléci si retro šaty, doplňky zvolit ve stylu vintage a mít přitom moderní účes.

A nikdo se na vás nebude dívat skrze prsty, pokud se budete řídit zdravým selským rozumem a střídmostí. U kombinace stylu platí vždy jen jednoduché pravidlo – stačí jeden, maximálně dva doplňky jiného stylu, ale ten klíčový musí převažovat.

Casual chic styl – buďte IN

Casual chic styl si právě zakládá, na trendy kombinacích. Jedná se převážně o spojení jednoduchých prvků oblečení – většinou kombinuje formální bílé halenky, klasické kalhoty, vestičky a jiné s neformálními prvky – kraťasy, rifle, kožené bundy. Moderní však jsou i kombinace kontrastních a zdánlivě neslučitelných materiálů. Asi nejznámější celebritou vyznávající casual chic styl je všem známá Cameron Diaz. Tu můžete často vidět, jak kombinuje klasické džíny s typicky ženskými halenami. Tento styl se hodí skvěle jak pro běžné nošení do školy či práce, pokud chcete zkombinovat eleganci i pohodlí. A jakou kabelku zvolit k takovému ohozu? To už záleží jen na vás, zda dáte přednost formální či neformální džínové kabelce, podle momentální situace.


Řekněte ostatním, co si myslíte