Zahajujeme boj proti akné!

Již dávno není pravidlem, že by se s nevzhlednými pupínky nejen v obličeji potýkají jen děti procházející pubertou. Budete-li mít smůlu, můžete se s tímto kožním problémem potýkat celý život, u mnohých z vás se projeví až v nejlepších letech. Akné se na věk jednoduše neptá. Možná i vy trpíte pro pupínky a nevzhledné puchýře na obličeji, zádech či v dekoltu. Trpí tím nejen vaše sebevědomí a je na čase s tím něco udělat! Chcete-li vědět, jaké máte v boji proti akné šance, přečtěte si dnešní článek!

Mastičky

Možná jste se již setkali s mastičkami, jejichž úkolem bylo snížit tvorbu mazu. Některé z nich dokonce tiší záněty a působí antibakteriálně, což je jedině bod k dobru. Jakmile se zpočátku nedočkáte výsledků a spíše vás nemile překvapí pálení či zarudnutí, nelekejte se. Po zahájení léčby dojde ke zhoršení stavu, po pravidelném ošetřování však zaručeně zmizí.

Laser

Laserové ošetření akné patří mezi nejoblíbenější především pro svou bezpečnost. Paprsek laseru působí cíleně na mazovou žlázu, ale faktem je, že nich jiného již neovlivní. Nečekejte proto žádné vedlejší účinky. Léčba pomocí laseru je vhodná i pro budoucí maminky, které se nemusí bát ošetření.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte