Zařizujeme interiér: 3 rady, které vám zaručeně zvednou náladu

Stavíte nebo rekonstruujete byt či dům? Rozhodli jste se přeskládat vybavení jednotlivých místností nebo je snad oživit novými prvky? Necítíte se ve stávajícím interiéru dobře a komfortně? Pak nepřestávejte číst následující řádky. Máme pro vás totiž 3 rady a tipy, díky kterým si můžete zařídit interiér tak, aby vám přinášel radost i dostatek nové energie pro plnění náročných pracovních úkolů. Pohodlně se usaďte, naše krasojízda právě začíná!

Rada č. 1 – dostatek světla je základ

Pokud nepatříte ke šťastným majitelům bytů orientovaných na jih či jihovýchod, pak nezoufejte. I v tmavších interiérech, kde není během dne dostatek slunečního světla, je možno vytvořit bohatou „světelnou zásobu“. K tomu vám dopomohou třeba moderní LED zářivky, jež můžete vybírat v klasické teplé či studené bílé nebo v jakékoli jiné barvě. Novinkou ve světě LED zářivek jsou zářivky imitující denní světlo, které se hodí zvláště do tmavších nebo špatně prosvětlených interiérů.

Rada č. 2 – kouzlete s barvičkami

Jestliže se vám líbí interiéry zařízené v klasickém stylu, zřejmě budete s největší pravděpodobností dávat přednost teplým barvám v tmavším tónu. Nebojte se ovšem ani tyto interiéry „rozbít“ nějakým nevšedním barevným doplňkem, jenž místnost příjemně rozzáří a efektivně doplní. Patříte-li mezi majitele menších bytů, sázejte na světlejší barvy. U větších bytů si můžete dovolit experimentovat s tmavší barevnou kombinací nebo tzv. zónovým rozdělením interiéru.

Rada č. 3 – nábytek vybírejte na míru svým představám i požadavkům

Ono je sice fajn pořídit si novou skříň z laminátu ve výprodeji za pár korun, na druhou stranu však nelze v tomto případě počítat s tím, že by vám tento kus nábytku vydržel sloužit po mnoho dlouhých let. Pokud se chcete ve svém příbytku cítit skutečně komfortně a vaše peněženka či bankovní konto vám to umožňují, vsaďte na kvalitní skříně a další kusy nábytku vyrobené na míru. Inspirace můžete najít třeba u jednoho známého italského výrobce a prodejce nábytku, jež vám svým bohatým a naprosto nevšedním sortimentem zaručeně zvedne náladu.


Řekněte ostatním, co si myslíte