Zdravá snídaně – Správný start nového dne

Říká se, že snídaně je základ dne. Po noci je totiž důležité dobít energii, kterou jsme po dobu 8 hodin spánku pouze vydávali, ale nedoplňovali. Pokud snídáte, pak děláte dobře. Ale ani snídání není výhrou. Nemůžeme totiž snídat, kde co. Pojďme se podívat, jaká snídaně je vhodná, pro hubnoucí lidi a lidi se sedavým zaměstnáním?

Pokud hubnete, možná si říkáte, že nesnídat je správnou volbou a cestou ke štíhlosti. Opak je ale pravdou, neboť snídaně stabilizuje hladinu krevního cukru a poslouží jako zdroj energie pro celé dopoledne. Pokud se nenasnídáte, budete se celý den přecpávat nezdravými jídly, které vedou k přibírání na váze a ukládání tuku při tvorbě zásob na celý zbytek dne.

Zapomeňte na koblihy

Spousta lidí snídá koblihy a jiné sladké pečivo, müsli a jiné ranní cereálie. Bohužel nic z toho není zrovna nejvhodnějším řešením.

Jak vybrat správnou snídani?

Správnou snídani vybíráme individuálně, a to podle typu zaměstnání či typu denní aktivity. Pokud celý den sedíte, potřebujete méně energie než zedník nebo sportovec.

Pro sedavce a dietáře

Ti, co pracují převážně vsedě, by měli volit například žitný chléb s ricottou či sýrem, bílý jogurt s čerstvým ovocem nebo ovesné vločky s oříšky.

Pro fyzicky pracující

Vy si samozřejmě můžete dopřát něco vyživnějšího, například celozrnné toasty s pomazánkou či špaldové palačinky s ovocným tvarohem.

A co nejraději snídáte vy?

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte