Žehlení vlasů – jde to šetrně?

Používání žehličky patří společně se špatným mytím vlasů, fénováním, barvením vlasů a stahováním mokrých vlasů k nejlepším způsobům, jak si vlasy úplně zničit! Je samozřejmostí, že vlasy budou nejzdravější, pokud žehlení omezíte, nebo lépe úplně vypustíte. Pokud si ale nemůžete pomoci, máme pro vás tipy, jak předejít úplnému zničení nejen konečků, ale celých délek vlasů.

Každodenní žehlení?

Pokud si nemůžete odpustit styling vlasů pomocí žehličky, nečiňte tak alespoň každý den. S vlasy jde udělat mnoho jiného, než je jen rovnat. Pouhé foukání vlasy vysušuje a ničí, tak si dokážete jistě představit, jak je vlas namáhaný, když jej denně mučíte rozžhavenou žehličkou na 200°C. Představa, že ochranné spreje z drogerie vlasy ochrání, je naivní. Vlasy možná vypadají zdravě díky všem chemickým ošetřením, ale ve skutečnosti trpí a časem to na sobě dají znát.

Kvalitní žehlička

Když si chcete alespoň občas dopřát perfektně rovných vlasů, čiňte tak s obezřetností. Rozhodně není na škodu pořídit si kvalitní žehličku, která je k vlasům šetrná. K takovým patří například keramické. Velké plus je ionizační funkce, která ve vlasech zachovává alespoň nějakou přirozenou vlhkost.

Kvalitní přípravky

Rozhodně není radno vyhýbat se ochranným přípravkům. Ne každý dokáže vlas doopravdy ochránit, ale pokud se poradíte se svojí kadeřnicí, určitě společně vybere kvalitní a spolehlivý přípravek. Ten je poté nutné používat před každým žehlením. Nic jiného na vlasy nedávejte! Doplnit je o tužidlo, lak či olejíček do konečků můžete až po žehlení vlasů.

Péče po žehlení

I se všemi přípravky jsou vlasy oslabené a namáhány. Pamatujte tedy na jejich potřeby a po žehlení jim věnujte pořádný komfort. Je vhodné jim dopřát masku na vlasy, která jim vrátí jejich sílu a zacelí celou délku vlasu.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte