Zelené zdraví z přírody

Zelené potraviny zažívají doslova boom. Dokážou naše tělo nastartovat a zbavit toxinů. Naše tělo je velmi křehké a vystavené různým nástrahám moderní doby. Ať už se jedná o stres, špatnou životosprávu, nedostatek spánku, krize v oblasti mezilidských vztahů a další. Občas je dobré říci STOP dříve, než se následkem nahromaděného stresu a jedů v těle vyklube závažná nemoc. Společně se v dnešním článku podíváme na některé zelené potraviny, které vám pomohou detoxikovat tělo, dostat do něj blahodárné látky, nakopnout, povzbudit a pročistit.

Zelený ječmen

Obsahuje skoro všechny živiny, které náš organismus potřebuje. Když pomineme přesné složení živin, není tak důležité jako skutečnost, že se jedná o soubor, který pracuje navzájem, a doplňují se. Má blahodárné účinky a dodává tělu energii a vitalitu. Jedná se o jemný prášek, který si připravíte v šejkru. Na baleních naleznete označení 100% extrakt z listů mladého ječmene. Nenechte se však ovlivnit pořizovací cenou, ale kvalitou.

Baobab

Je velký africký strom, který roste až 1000 let a jeho kmen dosahuje klidně i 20 metrů. Jeho plody jsou zelené bobule velké 10 až 20 centimetrů. Uvnitř těchto bobulí jsou semena potažená práškem, který trochu připomíná chuť karamelu. V Africe je tento prášek konzumován pro jeho nutriční hodnoty, již po staletí.africký strom baobab

Chlorella

Je bohatým zdrojem bílkovin a dokonalé detoxikace organismu. Jde o jednobuněčnou zelenou řasu, která žije ve sladkých vodách už 2,5 miliardy let. Schopnost této řasy je efektivně detoxikovat organismus a váže na sebe škodlivé látky, které jsou v těle usazeny. Zelené barvivo chlorofyl vytahuje z těla těžké kovy, pomáhá léčit záněty, předchází paradentóze a bojuje s aftami i opary. Jde o zásaditou potravinu, která snižuje kyselost organismu. Zelené rostliny obsahují mimo jiné enzymy, které jsou nezbytné pro správný metabolismus, antioxidanty, které chrání buňky před poškozením a vznikem řady civilizačních chorob.

Fotografie publikována se svolením bplanet, africa Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte