Životní pojištění a jeho výhody

Životní pojištění by mělo být neodmyslitelnou součástí života každého z nás, bohužel tomu tak ale ve skutečnosti není. Tento druh pojištění si uzavře jen hrstička lidí, zatímco drtivá většina ostatních zastává názor, že jsou to jen peníze vyhozené oknem – jim se přece nemůže nic stát, tak nač si platit pojištění a utrácet tak finance zbytečně, když byste je mohli využít daleko efektivněji jiným způsobem. Řada lidí si životní pojištění uzavře až tehdy, kdy jej potřebují – zpravidla je ale pozdě a oni se tak stávají nepojistitelnými nebo mají díky rizikové překážce pojistné mnohem dražší. 

Není lepší mít životní pojištění uzavřené a ve finále jej vůbec nepotřebovat, nežli se držet představy, že vám se nic nestane, pojištění nemít a jako na potvoru zažít nějaké úskalí? My vám v dnešním článku představíme výhody životního pojištění, které vás možná přesvědčí k jeho sjednání. Člověk přece nikdy neví, co mu osud postaví do cesty!

Co je to životní pojištění?

Životní pojištění představuje ochranu a především finanční zajištění pojistných osob v případě pojistné události – nejčastěji tak vašich blízkých v případě vaší smrti. O jeho sjednání by tak rozhodně neměli pochybovat živitelé rodiny, na kterých stojí finanční zajištění, kdy by se rodina po jejich úmrtí ocitla bez příjmů.

Znáte výhody životního pojištění?

Životní pojištění je jako mince – má svůj rub i líc, tedy své kladné i záporné stránky. Za největší výhodu lze bezesporu označit pojistnou ochranu, kdy se vám pojišťovna zaváže k plnění v případě pojistné události. Mezi další výhody životního pojištění patří:

 • Variabilita

  Klient si sám může měnit parametry pojistné smlouvy: přidat či odebrat připojištění, snižovat či zvyšovat pojistnou částku, měnit pojistnou dobu atd.

 • Příspěvek zaměstnavatele

  U životního pojištění je možnost získat příspěvek od zaměstnavatele a to až ve výši 24 000 Kč ročně. Tuto částku je pak možné odečíst z daňového základu.

 • Odpočty na daních

  Další výhodou je možnost odečíst si z daňového základu částku 12 000 Kč ročně za platby na životní pojištění.

 • Zhodnocení financí

  Část pojistného je tvořena spořící složkou, která je následně zhodnocována.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte