3 důvody, proč je lepší se nerozvést

Pokud byste se zadívali do statistiky, možná by vás překvapilo nemilé zjištění, že se stále více lidí rozvádí, než bere. Hrozivá skutečnost. Není se proto čemu divit, že jsou manželské páry, jež spolu zůstali od začátku až do konce, spíše raritou. Ti, kteří si po celý život stáli pevně u boku, jsou pro druhé podivíny. Dva lidé žijící spolu po celý život? Vyjímky, jež jsou k vidění stále méně. Ačkoli si to spousta lidí nemyslí, manželství má své výhody a někdy je zkrátka lepší – chcete-li výhodnější – v něm setrvat. Stojíte-li před podobným životním rozhodnutím,přečtěte si tento článek. Možná ve svém rozhodnutí setrváte, možná ale změníte názor…

  1. Začínat úplně od začátku s novým mužem a zvykat si na něho může být dosti unavující…

    Ku příkladu takové milování s osobou, se kterou jste tento důvěrný fakt provozovali řádově i několik let, navzájem jste znali své touhy, přání, věděli jste, co se tomu druhému líbí a co naopak příliš nemusí – má své výhody. Možná ten muž za léta strávená s vámi ví, že v posteli jste jednička a vy proto nemusíte hnout jediným prstem, nebo se již dávno smířil s tím, že jako milenka nestojíte za nic, ale přesto vás miluje. Navíc si tak ušetříte hodiny příprav, kdy se chystáte vyrazit do města za účelem někoho ulovit, i když se vám ani trochu nechce a mnohem radši byste se už natáhla k oblíbenému seriálu v televizi. Vzhledem k tomu, kolik sexuálních chorob na vás číhá na každém kroku se tak vyhnete starosti, kdy byste se ve společnosti musela doslova pídit po sexu. Takhle moc dobře víte, že se stačí otočit na druhou stranu postele, kde se vám ho dostane v relativně bezpečné formě.

  2. Nemusíte stále vypadat skvěle…už to není nutné!

    Najdete-li si milence, možná vás bude do nekonečna opakovat, jak jste krásná a že mu vůbec nevadí, že máte na zadečku celulitidu a na stehnech strie jako blázen. Manžel je v tomto směru možná o něco příjemnější. Pravděpodobně tomu napovídá fakt, že si vašich nedostatků ani nevšiml – možná právě proto, že si vás doma již po několika strávených letech zkrátka neprohlíží – ale o to je to milejší. Manžel vás totiž pořád vidí jako tu nádhernou slečnu, kterou si před několika lety vzal za ženu. Že jste přibrala nějaké to kilo navíc, že se vám klepe zadek a na břiše vám nejen po dětech, ale i po několika večerech strávených přecpáváním u seriálů, vyrostla pneumatika – to vůbec nezaznamenává. A to je možná dobře.

  3. Všechno je možné svést na toho druhého…

    Manželství představuje fakt, že máte někoho k sobě, kdo s vámi bude rozhodovat. Ať už se bude jednat o výběr sedací soupravy, barvy stěn do ložnice či oblečení pro vaše dítě. V každém případě máte vždycky na koho svést fakt, když se vám něco přestane líbit. A nemusí se vždycky jednat jen o nábytek! Ideální jsou k tomu například i vaše vlastní nedostatky. Například když na něco zapomenete, ihned se můžete obrátit na manžela s otázkou: „Proč jsi mi to nepřipomněl?!“, jakmile se vaše děti přestanou vymykat kontrole, opět máte možnost vyrukovat s tím na manžela: „Ty jsi na ty děti pořád tak měkkej a pak to takhle dopadá!“ možná i fakt, že jste čas od času nešikovná: „Kdybys taky jednou umyl nádobí, byla bych ten talíř nerozbila!“. Tak to prostě je.

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte