4 důvody, proč se smát!

Úsměv stojí méně než elektřina, ale dává více světla. Znáte toto pořekadlo? A snažíte se jím řídit? Pokud ne, pak věřte, že škodíte jen sami sobě! Ať už se ráno probudíte se špatnou náladou, kdy budete naštvaní na celý svět, nebo zrovna řešíte problémy s partnerem, nebo vás trápí prudérní šéf v zaměstnání – i přes tyto či spoustu dalších důvodů byste si každý den měli najít alespoň jeden důvod, proč se usmát. Smích je pro vaše tělo i mysl velice důležitý. Snažíte se přijít na důvod, který by vás donutil k úsměvu, ale i přes veškerou snahu nemůžete přijít ani na jeden? Pak si přečtěte dnešní článek, protože my jich pro vás máme hned 4!

 1. Rozdávejte radost

  Nikdo vás nenutí, abyste se přetvařovali a dělali, že jste šťastní, když ve skutečnosti nejste. Ovšem i přesto jsou situace, kdy vám smích může pomoci a nejen vám, ale i vašemu okolí. Stačí, když se jen tak, bez důvodu, na někoho usmějete. Uvidíte, že se vám zaručeně vrátí stejně pozitivní reakce.

 2. Bojujte se stresem

  Je vědecky dokázáno, že smích léčí. Jakmile se dostanete do stresové situace nebo se budete vypořádávat se stresem, zkuste se zasmát. Jakmile si alespoň jednou denně dopřejete chviličku smíchu, zbavíte se nahromaděného stresu, který se skrývá uvnitř vás.

 3. Trénujte si mozek

  Věděli jste, že každá emoce pochází z mozku? Ono je to vcelku logické, neboť právě tento orgán je zodpovědný za všechno, co uděláte. Zkuste se přemoci a uvidíte, že se vám chtě nechtě podaří zvednout koutky úst a proměnit je v úsměv od ucha k uchu. A to i bez dobré nálady!

 4. Buďte kreativní

  Ačkoli si to možná neuvědomujete, jakmile se usmíváte, jste schopni podat lepší výkony. A to nejen po pracovní stránce, ale i celkově v životě. Je dokázáno, že lidé, kteří se častěji usmívají, nacházejí snadnější řešení než ti, kteří smýšlejí negativně.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte