4 filmy se strašidelnou tematikou, které musíte vidět

Halloween je svátek připadající na 31. 10. Děti v anglicky mluvících zemích chodí v kostýmech od domu k domu a zpívají tradiční „Trickortreat“ (v překladu Koledu, nebo vám něco provedu).

U nás tento zvyk není tak častý. České děti nejčastěji vyřezávají dýně, mládež a dospělí potom vyráží na halloweenské večírky v šílených kostýmech. Máte chuť zůstat doma, ale přesto chcete halloween nějak oslavit? Co takhle pustit si strašidelný film?

Addamsova rodina

Začít nemusíte hned s krvákem, svoji filmovou noc můžete zahájit mysteriózní komedií, která má prvky horou. Ano, to je Addamsova rodina. Je to klasika, kterou natočil v roce 1991 B. Sonnenfeld a od té doby se těší oblibě. Mnoho lidí se navíc v tomto filmu inspiruje strašidelnými kostýmy, které jsou velmi propracované a důvěryhodné. Humor je zde morbidní, ale trefný.

Hotel Transylvánie

Další možnost, jak se vyhnout naprosté hororové tematice. Tato rodinná komedie, která je animovaná, vás jistě potěší. Navíc se na ni mohou dívat i vaše děti. Jde o příběh upírů – koho napadne Drákula, trefil se. Film vám ale ukáže úplně jiný život Drákuly, než ho znáte. Bude řešit rodinné trable s dcerou. Kromě upírů uvidíte i další monstra jako je Mumie, Frankenstein, zombíci a vlkodlaci. A co je nejlepší, naladit se na halloweenskou vlnu můžete už nyní, protože druhý díl Hotelu Transylvánie je právě v kinech!

Halloweenská noc

Velmi známý film o Halloweenu je film Halloweenská noc, který je strašidelnější než předchozí dva filmy, ale přesto vás pobaví, neboť jde také o komedii. Jde o komickou oslavu svátku mrtvých. V jednom filmu je několik příběhů týkající se teenagerů, sériového vraha nebo ředitele střední školy. Objevte záhadu několika zdánlivě nesouvisejících příběhů.

Sirotek

Sirotek je film, při kterém už jde legrace stranou. V tomto psychologickém hororu budete sledovat tragický život devítileté Ester. Nikdo by ji nechtěl doma, ani vy sami ne. Všechna ta hrůza, co se kolem ní děje, vás dostane a nenechá spát.

Fotografie publikována se svolením Salvatore Vuono Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte