Nemůžete spát? 5 jednoduchých rad pro lepší spánek

Chodíte spát brzy, ráno vstáváte pozdě, ale budíte se unavení. Často vstáváte s nateklýma očima, takže je ani nemůžete otevřít? A vstávání vám dělá největší problém? Potřebujete hrnek pořádné kávy, abyste mohli vyjít z domu? Problém je někde mezi vámi, posteli a prostředím. Babičky nám dávali odvar z makovic, ve filmech berou prášky na spaní, a jak se můžeme vyspat my?

1. Každý potřebuje jinak dlouhý spánek

Je důležité si uvědomit, kolik spánku potřebuji. Někomu stačí 5 hodin, ale každý se nemůže srovnávat s každým. Někdo naopak potřebuje hodin 8. Zjistěte, kolik potřebujete vy. Aspoň o víkendu si vyzkoušejte jít spát, když se vám zachce, a vstávat, až se probudíte sami bez budíku.

2. Čaj o páté

Po čtvrté až šesté hodině zapomeňte na kofein, raději si dejte ovocný čaj, protože i zelený čaj obsahuje kofein.

3. Poslední večeře

Poslední jídlo si dejte klidně dvě hodiny před spaním, ale poslední těžké či tučné jídlo si dejte kolem páté či šesté. Trávení tučného jídla vám totiž nedá vyspat.

4. Procházka na dobrou noc

Zapomeňte na kouření a alkoholovou noc, raději se jděte projít. Procházka pročistí váš organismus – jít můžete večer či ráno na probuzení.

5. Zatáhněte závěsy

Místnost, kde spíte, by měla být velmi temná. Temná, co se týče světel a závěsů, nikoli temná tak, abyste z ní měli depresi.

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte