5 věcí, které vás udělá v životě šťastnějšími

Je-li to jen trochu možné, ráda bych vás poprosila, abyste si k čtení tohoto článku pustili příjemnou hudbu, udělali si oblíbený čaj nebo kafe a snažili se vytvořit pro vás příjemnou atmosféru. Pokud tuto možnost zrovna nemáte, protože třeba cestujete v dopravním prostředku, pokuste se alespoň usmívat.

Ovlivní to pozitivně nejen vás samotné, ale i vaše okolí a všechno bude hned jednodušší. Pokud jste pozitivně naladění, můžeme přejít k pěti bodům, které zaručeně přispějí k tomu, že budete život prožívat mnohem spokojeněji.

Přestaňte si věčně stěžovat

Lidé, kteří si ustavičně na něco či někoho stěžují, to mívají v životě mnohem těžší. Činí je to ještě více nespokojenými a smutnými. Jestliže se vám něco ve vašem životě nelíbí, pak běžte a vyřešte to – namísto věčného lamentování, které ještě žádnou situaci samo od sebe nevyřešilo.

Začněte si více věřit

Nepatříte-li k těm, jež oplývají zdravým sebevědomím, je to bohužel na vás vidět. A to určitě není moc dobré. Jakmile si začnete více věřit, zlepší se vaše sebevědomí, což se hned odrazí. Nezapomínejte, že žádný učený z nebe ještě nespadl a nikdo od vás nečeká, že budete ihned nejlepší. Z přílišného očekávání plyne největší zklamání. Věřte, že dokážete mnohé, jen o sobě nesmíte pochybovat. Rovněž se netrestejte za to, že se něco hned nepovede. I pochybení je krok vpřed oproti tomu, co nezvedl zadek z gauče.

Zbytečně věci nenafukujte

Lidé jsou jediní tvorové, co dokážou něco, co nedokáže žádný jiný tvor na této planetě a ani v dalekém vesmíru. Zveličujeme a nafukujeme věci do tragických a neřešitelných situací. To platí dvojnásob o ženách. Většina problémů má vždy i nějaké řešení a mnohdy ve finále zjistíte, že opravdu děláte z komára velblouda. Existují situace, které nejsou zdaleka tak černé, jak se na první dojem zdá. Dopřejte si klid a rozvahu. Pod tlakem emocí se nevyplácí nikdy nic řešit.

Nesrovnávejte se

Nezapomínejte, že právě vy hrajete ve svém životě hlavní roli. To, že měl někdo na růžích ustláno a vy ne vás nemusí zajímat. Stejně tak, že vaše kolegyně dosáhla určitého postu nečestně. Nebo to, že někdo hraje ve svém životě s lepšími kartami. Mít nějaký svůj vzor je fajn, ale nikdy se s nikým nesrovnávejte. Každý člověk měl pro svůj osobní růst jiné podmínky a životní zkušenosti. Každý jsme originál – nesnažte se být něčí kopie.

Udělejte inventuru v přátelích

Tento krok bývá nejtěžší, ale nezbytný. Chcete-li svůj život změnit k lepšímu, bude potřeba udělat v něm inventuru. Tak zvaní tahači energie nemají ve vašem životě místo. Nic pořádného se od nich nenaučíte (létat se má učit člověk od orlů – ne slepic). Takoví lidé vás v životě jen brzdí. Že netušíte, kteří to jsou? Věříme, že ano – jste dost inteligentní na to, abyste rozeznali lidi, kteří z vás jen tahají, berou, ale dát sami ze sebe neumí nic. Chtěli by podpořit, pomoci, ale sami to udělat neumí. Možná vám jejich přítomnost není ani moc příjemná a cítíte se mnohem lépe bez nich. Vsaďte na své pocity a intuici.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte