6 pádných důvodů proč doplňovat kolagen

Kolagen je neprávem považován za méněcennou složkou, jež téměř vymizela z naší stravy, což je velká chyba. Kolagen přispívá k udržení životně důležitých procesů v lidském těle.

Bez nadsázky lze považovat za „stroj času“, který vás vrátí až o několik let v čase. A dokonce to jde bez bolestivých, nebezpečných injekcí určených k umrtvení mimických obličejových svalů. Dnešní článek zasvětíme kolagenu, a to nejen co se krásy, ale především zdraví týče.

Kolagen šetří svaly

Kolagen šetří bílkoviny a tím napomáhá dokonce při budování svalů. Dokáže stimulovat růst šlachy při jejím trénování posilováním. Ve finále dostatečný příjem kolagenu u cvičících lidí pomůže výrazně i s budováním svalů – nejen tedy ochraně kloubů.

Zkvalitňuje spánek

Máte-li potíže se spánkem, dejte si přibližně hodinu před spánkem talíř kvalitního horkého vývaru. Vědecké studie dokazují, že pouhé tři gramy aminokyseliny glycinu, který obsahuje ve vyšším poměru kolagen, jež najdete také v silných domácích vývarech, zlepšují kvalitu spánku. Mimo jiné i výtečně zasytí. Nechce-li se vám zrovna vařit vývar, dopřejte si kolagen díky potravinového doplňku RAMISSIO.

Zdravé klouby a šlachy

Kolagen je výtečnou složkou, která dokáže například fotbalistům a jiným sportovcům udržet jejich šlachy nepřetrhané. Z kolagenu se skládá přibližně 25 až 30% veškerých bílkovin v našem těle. Už jen to značí, jak nepostradatelný je pro člověka jeho příjem. Ovšem často chybí v naší stravě nebo je ho žalostně málo. Kolagen je také spojen s nižší bolestí kloubů u fyzicky pracujících a sportovců. Je lepší zaměřit svou pozornost na prevenci než poté případnou léčbu. Když totiž praskne šlacha, nebude už nikdy tak pevná jako předtím.

Krásná pokožka

Jelikož užívání kolagenu souvisí většinou se sportem a muži, záměrně zmiňuji jeho důležitost i v tomto bodu. Obličej je totiž tvořen z kolagenu, stejně jako i ostatní partie, které ženám často způsobují trápení. Jeho nedostatek souvisí s povadlou kůží. Ať už jde o spodní stranu paží, celulitidu, vrásky ve tváři, ale i nevzhledné bříško – hlavně u redukce váhy. Kolagen je hlavní složkou kůže. A když je ho nedostatek, pokožka trpí. Při doplňování minimálně 6g kolagenu za den se snižuje praskání kůže. Kolagenové peptidy snižují výskyt vrásek a zlepšují elasticitu pokožky.

Po úrazech – zrychluje hojení

Je-li kolagen klíčovou stavební součástkou pokožky, znamená to, že jeho pravidelné doplňování bude znamenat svižnější hojení ran a jizev, ať už po operaci či úrazech. Poškození pokožky a její regenerace vyžaduje zvýšené množství kolagenu.

Lepší trávení

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se horká polévka dříve jedla k obědu jako první? Dodala totiž kolagen do těla a příjemně ohřála žaludek. Kolagen zklidňuje i léčí trávicí trakt – pomáhá s opravou sliznic. Teplo zase stimuluje vyšší produkci kyseliny chlorovodíkové. Ve výsledku to znamená, že pokrm je poté stravitelnější. Jezte vývary nebo si dopřejte kolagen od RAMISSIO.

Výhody kolagenu RAMISSIO

  • Elixír mládí a krásy
  • Redukuje výskyt vrásek
  • Zlepšuje stav pokožky
  • Léčí ekzémy i lupénku
  • Rychlejší hojení ran a jizev
  • Regenerace vlasů a nehtů
  • Léčení a podpora křečových žil
  • Prevence i léčba kloubů
  • Podpora metabolismu tuků
  • Fungující svaly

Obrázek: kortova.ramissio.com


Řekněte ostatním, co si myslíte