8 zlozvyků, které ničí lásku. Poznáte je a víte, jak se jim vyhnout? 1. část

V současné době již málokdy platí věčná láska. Bohužel se stále častěji setkáváme s životními prohrami a celou řadou nepříjemných rozchodů, které v nás pokaždé zanechají určitou stopu, které se mnohdy zbavuje opravdu jen těžko. Spousta vztahů totiž končí úplně zbytečně. Zajímá vás, jak je to možné? Pokud i vy zastáváte názor, že láska potažmo vztah vždycky končí z nějakého důvodu, ošklivě se pletete. Za rozchodem totiž kolikrát stojí celá řada zlozvyků, kterých se páry dopouští a sami sebe tak směřují k záhubě. Rozejít se kvůli nevěře či úplně jiným názorům na život je ještě pochopitelné. Co ale rozum nebere jsou rozchody, které vznikly kvůli naprostým zbytečnostem. Ukončit vztah kvůli nešvarům, kterým se dá předejít, je škoda, nemyslíte?

  • 1. Žena hrající si na matku (byť neúmyslně!)

    Většina ženmožná i vymají tendence o někoho pečovat, neustále se starat a hýčkat si ho. Dobře, v určité míře je to ještě příjemné a snesitelné, ovšem spousta z vás to přehání. Máte-li takové potřeby, kupte si domácího mazlíčka. Milé dámy, uvědomte si, že nechodíte s malým klukem, který ještě potřebuje máminu sukni, ba naopak je to dospělý muž, jež za sebe dokáže rozhodovat sám.

  • 2. Já tě změním, uvidíš!

    Myslíte si, že za určitý čas dokážete svou drahou polovičku doslova překopat k obrazu svému? Pak do tohoto nápadu upusťte a to hodně rychle! Takhle to totiž opravdu nefunguje a jakoukoli převýchovou řežete větev sami pod sebou. Nejenže je to zbytečné, ale zároveň i hodně riskantní. Váš partner bude akorát tak naštvaný a možná i uražený, že ho nedokážete brát takového, jaký je. Neznáte pořekadlo: Když miluješ, není co řešit? Používat věty typu: Co kdyby jsi byl milejší? nebo Co kdyby jsi měl více peněz? či Co kdyby jsi doma více uklízel? nejsou na místě! Fuj!

  • 3. Neshodnete se ve výchově

    Rodičovství jednou potká drtivou většinu vztahů. Pokud k němu pár přistupuje jako ke hře na hodného a zlého policajta, zavání to průšvihem. Uvědomte si, že jakožto rodiče tvoříte tým. Oba kopete za jedno družstvo a dělat si co se výchovy vašich potomků týče je hloupé a skoro až dětinské. Takhle chcete jít svým ratolestem příkladem? Pokud ve vašem vztahu čas od času proletí věta typu: To je tvoje vina, jak sis je vychoval/a, takový je máš! zabrzděte, protože je mezi vámi něco špatně. Táhnete za jeden provaz, myslete na to!

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte