Každá doba sebou přináší nějaký trend. Jednu dobu byl velký mumraj kolem piercingu, také tetování, aplikace semipermanentních řas, kamínky na řasách a momentálně frčí kamínky v zubech. Zuby představují součást našeho vzhledu a prakticky denně se na někoho usmíváme. Tudíž takový kamínek, který zdobí vaše řezáky, je takřka nepřehlédnutelný.
Kamínky, které zdobí vaše zuby tak ještě více rozjasní váš úsměv. Aplikace kamínků je poměrně jednoduchá, ale není možné jí provádět doma „na vlastní pěst“. Zubní sklovina musí být předem připravena a poté se aplikuje speciální kompozitní materiál, do kterého se šperk upevní. Nakonec se vše vytvrdí pod lampu. Jak jste správně pochopili tento zákrok, který je zcela bezbolestný, se provádí v zubní ambulanci. Existují dva způsoby, jak kamínek upevnit.
Pomocí lepidla
Zub se očistí a připraví k aplikaci kamínku. Přebytečné lepidlo, které se dostalo do stran, se pak zbrousí a zub zůstává neporušen. Přechod mezi zubem a kamínkem je hladký a po chvilce už nemáte pocit, že máte v ústech něco, co tam nepatří. Kamínek vám vydrží v závislosti na skladbě slin, potravy a ústní hygieny zhruba 3 měsíce až 1 rok. Lepidlo se poté odstraní, zub vyleští a nikdo nepozná, že jste měli někdy podobnou ozdobu
Vrtání dírky do zubu
Druhý způsob už se neobejde bez následků. Do zubu se vyvrtá malá dírka a pomocí kompozitu se umístí do otvůrku kamínek. Tento způsob je sice trvalejší, ale po odstranění kamínku se musí do otvoru, který tam zbude dát plomba. Zub si sice ponechá svůj původní vzhled, ale už je jednou do něj vrtáno.
Na kolik vyjde takový špás?
Obvyklá cena se pohybuje v rozmezí 300 až 500Kč. První metoda – tedy pomocí lepidla, vyjde o něco levněji.
Jaké kamínky si vybrat?
To záleží čistě na vás a na tom, co má v nabídce váš zubař. Kamínky mohou být takové, které mění barvu nebo pouze stříbrné. Tvary se také různí od srdíčka, hvězdičky, křížku až po delfína.
Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net