Chystáte se začít se sportem? Pak hurá na nákup oblečení!

Nový rok je již v plném proudu a mnozí z vás se právě chystají dostát svým novoročním předsevzetím. Nechali jste si necelých 14  dní na pomalý rozjezd, kdy jste se líně rozkoukávali, co je vlastně v roce 2015 nového a nyní jste dospěli k názoru, že už je konečně čas začít zpytovat svědomí. Co jste si s odbíjející půlnocí vlastně slíbili? Někdo přísahal, že už nikdy nesáhne na cigaretu, další se dušoval, že omezí konzumaci sladkých pokrmů, jiný že konečně začne sportovat. Je právě sport i vás případ? Pokud jste zapřisáhli sami sebe, že začnete pravidelně sportovat, určitě se nechcete zklamat. Máme pro vás dobrou zprávu: Ještě než se vrhnete do sportu po hlavě, je čas vyrazit na nákupy oblečení. 

Na spodním prádle se nevyplatí šetřit

Obecně platí, že za sportem máte vyrazit ve třech vrstvách a tou první je spodní prádlo. Zkuste se v tomto případě neohlížet na cenu, protože šetřit byste sami na sobě rozhodně neměli. Prvním důležitým faktorem je pohodlnost. Uvědomte si, že při sportu vynaložíte určitý pohyb, což znamená, že se budete hýbat. A umíte si představit, že vás každýbyť sebemenší pohybbude bolet, řezat, tlačit či tahat? Další věc, na kterou zaměřte pozornost je dostatečná funkčnost. Spodní prádlo by mělo odvádět pot od těla, díky čemuž se zabrání prochladnutí.

Druhá vrstva a její materiály

Co se druhé vrstvy týče, zaměřte svou pozornost spíše na horní část těla. Na trhu je k dostání opravdu pestrá nabídka nejrůznějších značek i materiálů nabízející trička, nátělníky i roláky, jejichž hlavním účelem je ochránit vaše tělo před chladem a zároveň odpuzovat vlhkost a pot od těla. Mezi nejoblíbenější materiály patří merino vlna. Jedná se o vlnu, kterou poskytuje zvláštní druh ovcí chovaný v chladných oblastech. Je velice příjemná na dotyk a její nejdůležitější vlastností je výborná izolace. Hledáte-li levnější variantu, jejíž ceny dosahují výšky maximálně 900,-Kč, je pro vás ideální oblečení vyrobené z polyesteru.

Počasí není radno podcenit

Třetí a zároveň poslední vrstva je určena do chladnějších oblastí i do nečasů, kdy teploty nedosahují příznivých hodnot. Svrchní vrstvu netřeba brát na lehkou váhu, protože jejím hlavní cílem je ochránit tělo před zimou, větrem a v určitých možnostech i před deštěm. Jak víte, počasí si nevybírá a nikdy si nemůžete být jisti, čím vás zaskočí. Pro dokonalou ochranu se poohlédněte po bundách z nepromokavého materiálů, jež by měl být zároveň dostatečně prodyšný a chránit vás před přehříváním.

Fotografie publikována se svolením Flare FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte