Čím na úklid aneb prachovka vs. sprej?

Každý z nás se sem tam musí pustit do toho protivného úklidu. Některé z nás baví úklid více, některé méně a některé vůbec. Každopádně každého z nás určitě zajímá, jaké prostředky jsou na úklid ty nejvhodnější. A zrovna dnes se pobavíme o tom, jestli je vhodnější prachovka, ubrousek nebo čisticí sprej.

Ač se člověk snaží sebevíc, prachu snad nikdy nezabrání. Je jedno, že uklízíte jako blázni, stejně jej budete mít do pár dní zpět. Koho by to neštvalo. Jenže jak se prachu zbavit na co nejdelší dobu?

K tomu nám samozřejmě pomohou vhodné prostředky a nejrůznější pomocníci, jako jsou prachovky, ubrousky a spreje. Jenže otázkou je, který z nich je ten nejlepší.

brooms-214717_1280

Prachovky

Prachovky jsou na otírání prachu samozřejmě velmi vhodné, o čemž svědčí jejich název. Název však někdy klame. Může se zdát, že prachovka prach jenom zvíří. Poradíme vám, abyste si pro takovéto případy pořídili prachovku s dlouhými a hustými chloupky, na které se prach nachytá. Jediným problémem mohou být mastné plochy a alergici.

Ubrousky

Ubrousky a hlavně vlhčené ubrousky jsou trochu zbytečností, stejně tak vám totiž poslouží hadr namočený ve vodě. Ubrousky se hodí hlavně na mastnoty.

Spreje

Spreje jsou proti prachu velmi účinné a mají navíc i další účinky, tak například jsou vhodné pro alergiky a nábytek navíc vyleští. Některé plochy se však mohou hůře leštit a zůstávají na nich skvrnky.

A čím stíráte prach vy?


Řekněte ostatním, co si myslíte